Ten stylowy koncept przenosi klasyczną Hondę 125cc Cafe Racer do XXI wieku

Ten stylowy koncept przenosi klasyczną Hondę 125cc Cafe Racer do XXI wieku

Honda 125cc Cafe Racer to klasyka gatunku. Ten koncepcyjny model zostaw zbudowany z poszanowaniem oryginalnego designu, aczkolwiek twórcy zdecydowali się na ukrycie silnika i zastąpienie go elektrycznym odpowiednikiem. Taka decyzja może rozczarować tych, którzy motor traktują jako najpiękniejszą ozdobę pojazdu, ale na pocieszenie mamy tu szereg innych cech, które sprawiają, że na projekt patrzy się wyjątkowo przyjemnie.

Nowoczesna wersja starej Hondy, oprócz elektrycznego silnika, ma także kilka innych patentów, które świadczą o tym, że jest to pojazd na miarę XXI wieku. Mały wyświetlacz pokazuje poziom naładowania baterii, napięcie i zużycie energii. Twórcy konceptu skupili się na trzech podstawowych cechach, które musi posiadać pojazd: bezpieczeństwie, designie i funkcjonalności.

Design motocykla przyciąga wzrok. Skórzane siedzenie, dobór kolorów i świetne proporcje, to cechy, które wyróżniają projekt. Oprócz tego znalazło się także miejsce na mały schowek, w którym z łatwością zmieszczą się wszystkie przedmioty, które warto mieć pod ręką podczas podróży. "Nowa Honda" ma także przedni grill, który ochrania silnik i dodatkowe wloty powietrza dla lepszej cyrkulacji.

Projekt, mimo, że czerpie spore inspiracje z klasycznego modelu Cafe Racer, został zbudowany od podstaw. Efekt końcowy tym bardziej godny jest podziwu. Co sądzicie o takiej wariacji na temat dobrze znanej Hondy?

źródło: Behence

sznyt tygodnia

najnowsze