Najbardziej luksusowy pociąg świata kursuje w Japonii. Za bilet zapłacisz nawet 8500 dolarów

Najbardziej luksusowy pociąg świata kursuje w Japonii. Za bilet zapłacisz nawet 8500 dolarów

Każdy kto zamierza odwiedzić Japonię, powinien rozważyć podróż luksusowym pociągiem "Shiki-shima", należącym do East Japan Railway Company - największego przewoźnika pasażerskiego na świecie. Pociąg jest tak wyjątkowy, że od czasu jego inauguracji w maju, bilety na trasach wyprzedały się do marca 2018 roku. Zastanawiacie się pewnie co może być takiego niezwykłego w pociągu? Najprościej rzecz ujmując, jest to pięciogwiazdkowy hotel na szynach, który zamieni każdego sceptyka w pasjonata kolejowych wycieczek.

Jeżeli znajdziecie się na japońskim dworcu z biletem w dłoni i będziecie się obawiać, że nie znajdziecie odpowiedniego peronu, zapewniamy was, że taka sytuacja na pewno nie będzie miała miejsca. "Shiki-shima" pomalowany jest bowiem lakier w kolorze szampańskiego złota, co daje tylko przedsmak tego, co czeka nas po wejściu do środka.

Wnętrza skrywają nowoczesny design, prywatne loże w stylu tatami i punkty obserwacyjne, z których można podziwiać zachwycającą japońską naturę. A gdy zgłodniejemy, wykwintny obiad przygotuje dla nas kucharz odznaczony gwiazdką Michelin. Takich luksusów można się spodziewać za cenę około 8645 dolarów za osobę w najdroższej opcji.

Dajcie się zabrać na wycieczkę po luksusowym pociągu, a potem przejdźcie na stronę East Japan Railway Company i zarezerwujcie swój bilet.

 

źródło: Hypebeast