Los Angeles dołącza do miast, w których Uber planuje wprowadzić latające taksówki. Zobaczcie, jak to będzie wyglądało

Los Angeles dołącza do miast, w których Uber planuje wprowadzić latające taksówki. Zobaczcie, jak to będzie wyglądało

Na początku tego roku Uber ogłosił, że zatrudnił byłego pracownika NASA Marka Moore'a, by ten pomógł w rozwoju ambitnego planu stworzenia podniebnych taksówek dla mieszkańców najbardziej zakorkowanych miast. "Uber Elevate" to coś więcej niż transport za pomocą helikopterów - amerykańska firma chce zbudować latające samoloty. Powierzenie Moore'owi tego zadania nie jest przypadkowe - inżynier zajmował się podobnym projektem w rządowej agencji. Po kliku miesiącach przyszła pora na ogłoszenie dalszych szczegółów dotyczących projektu. W kwietniu dowiedzieliśmy się, że Dubaj i Dalllas w stanie Teksas będą pierwszymi miastami, w których Uber rozpocznie testowanie latających taksówek przed 2020 rokiem.

Koniec roku przynosi jeszcze bardziej ekscytujące informacje, bowiem na konferencji Web Summit w Lizbonie, szef produktu Ubera Jeff Holden ogłosił, że miastem, w którym wprowadzona zostanie usługa UberAir będzie Los Angeles. Ma to związek z Olimpiadą, która będzie się odbywać w Mieście Aniołów w 2028 roku, a ciesząca się już i tak złą sławą, jeżeli chodzi o poziom ruchu drogowego i korków metropolia, będzie przeżywać prawdziwe oblężenie podczas Igrzysk.

Uber nawiązał także porozumienie z NASA, którego celem jest opracowanie systemu monitorującego bezpieczeństwo małych samolotów. We współpracę z Uber weszło także przedsiębiorstwo Sandstone Properties, które zobowiązało się do stworzenia dwudziestu lądowisk dla podniebnych taksówek.

Zobaczcie demonstracyjny film, który pokazuje jak będzie wyglądało korzystanie z UberAir w praktyce.

źródło: Hypebeast