Piaget obchodzi 60 urodziny kieszonkowego zegarka, wypuszczając limitowaną edycję modelu Altipiano

Piaget obchodzi 60 urodziny kieszonkowego zegarka, wypuszczając limitowaną edycję modelu Altipiano

Na świecie zostało już tylko kilka firm, które wciąż konstruują kieszonkowe zegarki. Jedną z nich jest szwajcarska marka Piaget, która na 60 rocznicę powstania swojego modelu Altiplano, wprowadziła jego limitowaną edycję. Trzeba przyznać, że dla wielu niepraktyczny już zegarek, zachwyca wyjątkowo eleganckim i wyrafinowanym designem. Ekskluzywności dodaje fakt, że wyprodukowanych zostanie tylko 26 sztuk Altipiano 60th Anniversary Pocket Watch.

Niebieska tarcza i 50-milimetrowa koperta z 18-karatowego, białego złota przyciągają spojrzenia. Mimo, że kształt i pewne elementy, a także sam mechanizm znane są z oryginału, nowy model Altipiano ma w sobie czar, który szczególnie w świecie zdominowanym przez smartwatche, jest zarazem trudny do opisania i na tyle magiczny, że nie można przejść obok niego obojętnie.

Zegarek wisi na cienkim pasku z cielęcej skóry, a dopełnienie stanowi stylowe etui wykonane z tej samej, niebieskiej skóry. Niezawodny szwajcarski mechanizm 1200p widoczny jest przez obudowę ze szkła szafirowego. Dbałość o szczegóły i doskonałe rzemiosło widać tu na każdym kroku. Taki zegarek to idealne dopełnienie stylu współczesnego gentlemana, zafascynowanego starymi tradycjami.

 

źródło: Piaget