Aston Martin prezentuje łódź podwodną za 4 miliony dolarów

Aston Martin prezentuje łódź podwodną za 4 miliony dolarów

Czy jest coś, czego Aston Martin nie może zrobić? Odpowiedź jest jedna: Aston Martin może wszystko, nawet zbudować swoją własną łódź podwodną, wycenić ją na 4 miliony dolarów i przekonać ludzi, że obiekt, który kojarzy się raczej z czymś ciężkim, topornym i mało estetycznym, może zamienić się w luksusowe cacko, po które ustawi się kolejka zamożnych tego świata. Za projekt łodzi, który na razie skrywany jest pod roboczą nazwą Project Neptune, razem z Astonem, odpowiada także firma Triton Submarines.

Na pokładzie zmieszczą się trzy osoby. Nie wiemy jeszcze jak łódź będzie wyglądała w środku, ale możemy być pewni, że pasażerowie nie będą narzekać na brak luksusu, bowiem to projektanci Astona odpowiedzialni są za design i materiały. Fachowcy z Triton Submarines zajmą się sprawami technicznymi oraz operacyjnymi, które zagwarantują, że łódź nie utonie.

Tym projektem, Aston Martin rozpoczyna ekspansję na nowe terytoria w świecie dóbr luksusowych, deklarując, że rocznie budowanych będzie tylko 12 sztuk łodzi. Coś nam mówi, że to i tak liczba podana na wyrost, ale może chociaż zobaczymy Project Neptune w nowym Bondzie?

źródło: The Verge