Breaking2, czyli fascynujący dokument Nike o tym, jak pobić rekord świata w maratonie

Breaking2, czyli fascynujący dokument Nike o tym, jak pobić rekord świata w maratonie

Kiedy Nike wspólnie z National Geographic, podjęło decyzję o wyprodukowaniu dokumentu, w którym trzech znakomitych biegaczy miało stanąć przed wyzwaniem przebiegnięcia maratonu w czasie poniżej dwóch godzin, w sportowym świecie zawrzało. Ci, którzy na co dzień mają do czynienia z długimi dystansami, wiedzą, że nikomu nie udało się złamać tej granicy, a dotychczasowy rekord świata należy do Kenijczyka Dennisa Kimetto, który 42,195 km przebiegł w czasie 2:02.57.

W dokumencie "Breaking2" poznajemy dwukrotnego zwycięzcę bostońskiego maratonu Lelisa Desisa, obrońcę tytułu rekordzisty świata w półmaratonie Eritreana Zersenaya Tadese oraz Eliud Kipchoge - olimpijczyka ze złotymi medalami na koncie, przez wielu uważanego za najlepszego biegacza świata. Cała trójka próbuje odkryć gdzie kończą, a gdzie zaczynają się możliwości ludzkiego organizmu.

Mimo, że żaden z zawodników nie przebiegł morderczego dystansu w czasie krótszym niż dwie godziny, jeden z nich zbliżył się zaskakująco blisko do tego rezultatu,

Dokument National Geographic i Nike to przede wszystkim studium ludzkiej natury, poświęcenia i ogromu pracy, jakie trzeba włożyć w przygotowanie swojego ciała do osiągania niemożliwego. Cały film możecie obejrzeć poniżej, do czego gorąco was zachęcamy.

źródło: NatGeo

sznyt tygodnia

najnowsze