Najlepszy hotel świata znajduje się na wyspie Sumba w Indonezji

Najlepszy hotel świata znajduje się na wyspie Sumba w Indonezji

Co sprawia, że jakiś obiekt może zostać uznany za najlepszy hotel na świecie? Odpowiedź zna magazyn "Travel + Leisure", który ogłosił właśnie, że to zaszczytne miano przypadło hotelowi Nihiwatu z indonezyjskiej wyspy Sumba. Serce jury skradło położenie hotelu. Znajduje się on bowiem w otoczeniu dżungli i oceanu, a dodatkowo goście mogą korzystać z prywatnej plaży, ciągnącej się na 2,5 kilometra.

Obiekt złożony jest z 28 willi, w tym domku na drzewie, w którym znajduje się infinity pool. Wszyscy kochamy domki na drzewach, zwłaszcza te wyposażone w baseny, dlatego wygrana Nihiwatu należy się choćby z tego powodu. Na tych, którzy woleliby być bliżej ziemi, czeka reszta luksusowo urządzonych apartamentów, w tym jeden z prysznicem w dżungli.

Standardowo hotel posiada spa, siłownię, prywatny ogród ze strefą relaksu, restauracje z przepyszną lokalną kuchnią oraz.. fabrykę czekolady.

Hotel wspiera także miejscową kulturę i rynek pracy. Wille przystrojone są w przedmioty i tekstylia wykonane przez lokalnych artystów, a pracownicy obiektu to prawie sami lokalsi. Goście mogą także skorzystać z wycieczek, podczas których mogą poznać lokalne zwyczaje.

Chyba nie macie już wątpliwości, że zamiast wakacji na obleganej wyspie Bali, lepiej pojechać 400 km dalej i spędzić fantastyczny czas w Nihiwatu. O ile jesteście gotowi na rzędu 4000 zł za noc. Tak, za jedną noc.

źródło: Travel + Leisure

sznyt tygodnia

Maserati wypuści limitowaną edycję SUV-ów o mocy 590 KM 1
Maserati wypuści limitowaną edycję SUV-ów o mocy 590 KM
Polski plakat - towar eksportowy na wagę złota 2
Polski plakat - towar eksportowy na wagę złota
Morgan Motor Company wypuści osiem ręcznie skręcanych Aero GT 3
Morgan Motor Company wypuści osiem ręcznie skręcanych Aero GT
Tak wygląda Rolls-Royce Phantom VIII po tuningu 4
Tak wygląda Rolls-Royce Phantom VIII po tuningu
BMW jak Netflix. Producent ogłosił program subskrypcyjny 5
BMW jak Netflix. Producent ogłosił program subskrypcyjny

najnowsze