Na Netflixie obejrzymy pierwszy polskojęzyczny serial, który wyreżyseruje Agnieszka Holland

Na Netflixie obejrzymy pierwszy polskojęzyczny serial, który wyreżyseruje Agnieszka Holland

Po Francji, Niemcach i Włochach przyszedł czas na pierwszą, oryginalną produkcję Netflixa w języku polskim. Ośmioodcinkowy sezon wyreżyserują nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik, a całość zostanie sfilmowana w różnych regionach Polski. Światowa premiera w serwisie Netflix planowana jest na 2018 rok.

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami  i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata.  Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Agnieszka Holland już wcześniej współpracowała z Netflixem przy kultowym serialu "House Of Cards". Nie dziwi więc zatem, że to właśnie jej powierzono zadanie wykreowania świata na miarę rewelacyjnych seriali, oglądanych przez miliony widzów na platformie streamingowej.

"Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję połączyć ogromne doświadczenie zespołu Netfliksa, znakomitych amerykańskich producentów i scenarzysty z polskim talentem i wrażliwością" - mówi Agnieszka Holland. Producent Frank Marshall dodaje: – "O współpracy z Agnieszką Holland marzyłem od dłuższego czasu, dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł podjąć się produkcji serialu dla serwisu Netflix i pracować razem z niezwykle utalentowanymi aktorami i ekipą filmową z Polski".

My również nie możemy doczekać się premiery serialu. W przypadku Netflixa nie ma mowy o półśrodkach, dlatego jesteśmy pewni, że czeka nas duże, serialowe wydarzenie.

źródło: materiały prasowe