Dom w kształcie odwróconej piramidy to kwintesencja zabawy formą

Dom w kształcie odwróconej piramidy to kwintesencja zabawy formą

W tym domu wszystko stoi na głowie. Na szczęście nie dosłownie, bo w środku znaleziono sposób na to, by przystosować powierzchnię mieszkalną do unikalnego kształtu budynku. Oprócz tego, że betonowa konstrukcja w kształcie odwróconej piramidy wznosi się na jednym ze wzgórz hiszpańskiego rejonu Matarraña, to pod jej stopami leży basen, również w kształcie stożka.

W wnętrzu Pyramid Solo House znajduje się otwarta przestrzeń, bez wyraźnych kondygnacji, którą łączą liczne schody pozwalające na przedostanie się z jednej platformy na drugą. Miejsca, w których można zażyć nieco więcej prywatności znajdują się na wysoko umieszczonych antresolach, z których roztacza się widok na całą powierzchnię domu.

Pyramid Solo House, zaprojektowany przez TNA Architects to część projektu powstającego we wschodniej części Hiszpanii. Ten niezwykły dom to jedna z dwunastu budowli zleconych przez francuskiego dewelopera, Christiana Bourdaisa, których celem jest ukazanie możliwości designu na miarę XXI wieku.

Największą atrakcją jest oczywiści basen, które naśladuje kształtem sam budynek. Celem Pyramid Solo House jest bycie posiadłością letniskową. Nie będziemy ukrywać, że chętnie spędzilibyśmy tam przyszłe wakacje.

źródło: Solo House