Autonomiczny i luksusowy – taki jest koncept Audi Aicon

Autonomiczny i luksusowy - taki jest koncept Audi Aicon

Audi wykorzystało platformę jaką dają targi IAA i zaprezentowało swoją wersję autonomicznego samochodu przyszłości. Pierwsza rzecz, o której trzeba wspomnieć zanim przejdziemy do opisu tego, jak bardzo ma nam ułatwić życie ten autonomiczny koncept, to jego rozmiar. Aicon jest dłuższy od modelu A8, co oznacza, że ma aż 5,44 metra długości. W dodatku jest szeroki na 2,1 metra i wysoki na 1,5 metra.

Aicon wyróżnia się nie tylko potężnymi rozmiarami, którym akompaniują równie masywne, 26-calowe koła. Cała sylwetka konceptu Audi jest agresywna, a futurystyczny design podkreślają LED-owe reflektory i sześciokątna przednia szyba.

W środku natomiast powitają nas wnętrza przypominające salon na kółkach. Głównym założeniem Audi jest bowiem doprowadzenie do sytuacji, w której autonomicznie poruszający się samochód wykona za kierowcę całą pracę, by ten mógł odpocząć w przestronnej kabinie, pokonując maksymalny dystans 800 km na jednym doładowaniu.

Aby każdy z czwórki pasażerów mógł z łatwością sterować funkcjami samochodu, bez podnoszenia się z wygodnego fotela, wyświetlacze umieszczone są z przodu i po bokach auta. Możliwe jest też sterowanie głosem.

Co jeszcze ciekawego oferuje koncept Aicon? W pakiecie dostaniemy drona z latarką, który będzie oświetlał drogę w nocy.

 

źródło: Audi