Oto wizja przyszłości według Jaguara. Poznajcie model Future-Type, sterowany przez sztuczną inteligencję

Oto wizja przyszłości według Jaguara. Poznajcie model Future-Type, sterowany przez sztuczną inteligencję

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po zaprezentowaniu przez Jaguara elektrycznego modelu E-type Zero, kiedy brytyjska marka zaskakuje kolejnym konceptem, tym razem prosto z przyszłości. Future-Type to to autonomiczny pojazd, którym steruje sztuczna inteligencja. Jego projekt oparty jest na koncepcji, że w przyszłości będziemy poruszać się pojazdami na żądanie i będziemy je dzielić z innymi członkami naszej społeczności.

Samochód został wyposażony w system Sayer, czyli sterowaną głosem sztuczną inteligencję, która nie tylko zadba o to, byśmy jak najmniej pracy włożyli w kierowanie pojazdem, ale także zarezerwuje stolik w restauracji.

Kierowca będzie miał jednak możliwość powrotu do manualnego sterowania pojazdem. Inne opcje, które mają być dostępne w modelu Future-Type, to możliwość komunikowania się z innymi samochodami na drodze oraz siedzenia ustawione, tak by pasażerowie mogli siedzieć na przeciwko siebie.

Future-Type to naturalnie tylko koncept. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle podobne pojazdy pojawią się na naszych drogach, chociaż Jaguar ma plan, by zainteresować takim autem klientów już w 204o roku. Bez względu na to czy plan brytyjskiej marki się powiedzie czy nie, oglądanie przyszłościowych projektów, które wydają się być coraz mniej odległe, sprawia ogromną frajdę.

 

źródło: Jaguar