Nowy koncept BMW X7 iPerformance gwarantuje mnóstwo przestrzeni i luksusowy design

Nowy koncept BMW X7 iPerformance gwarantuje mnóstwo przestrzeni i luksusowy design

Tak jak mnóstwo innych konceptów, BMW X7 iPerformance będzie miało swoją premierę podczas targów IAA we Frankfurcie. Dziś możemy przyjrzeć się nowemu SUV-owi na zdjęciach opublikowanych przez niemieckiego producenta. Śmiało można stwierdzić, że BMW zależało na połączeniu luksusu z jak najbardziej praktycznymi rozwiązaniami, z których ucieszy się niejedna rodzina.

W SUV-ie znajdzie się miejsce dla sześciu osób. Siedzenia ułożone są w trzech rzędach, a miejsca na wyciągnięcie nóg jest pod dostatkiem dla każdego pasażera. Wnętrze zaprojektowane jest w minimalistyczny, lecz bardzo wyrafinowany sposób. Postawiono naturalnie na skórzaną tapicerkę i nienachalnie zaprojektowaną elektronikę, która doskonale współgra z designem auta.

Mimo swoich sporych rozmiarów, BMW X7 prezentuje smukłą sylwetkę, która została wzmocniona przez 23-calowe koła, podniesiony tył i powiększony przedni grill z insygniami, na którym tradycyjnie widnieją insygnia marki. Podobnie jak w Land Roverze Velar, klamki w nowym X7 wysuwają się za pomocą elektrycznego sterownia.

Kolejną cechą, która wyróżnia nowe BMW, jest ogromny, przeszklony dach, który zajmuje niemal całą górną część samochodu. Dodatkowo, pasażerowie z tyłu nie muszą się obawiać nudy podczas długich tras, dzięki wbudowanym w zagłówki ekranom, na których można oglądać ulubione filmy.

Nie znane są jeszcze szczegóły dotyczące tego co iPerformance będzie miał pod maską. Najprawdopodobniej BMW postawi na silnik hybrydowy. Samochód ma trafić do sprzedaży w 2019 roku. Zobaczymy wtedy ile rozwiązań z konceptu znajdzie zastosowanie w wersji produkcyjnej.

 

źródło: BMW