Przygotujcie się na ostrą jazdę. Nowe BMW M5 ma silnik o mocy 600 KM i… napęd na cztery koła

Przygotujcie się na ostrą jazdę. Nowe BMW M5 ma silnik o mocy 600 KM i... napęd na cztery koła

BMW w końcu pokazało światu swoje najnowsze dzieło, czyli model M5. To co na pewno zaskoczy fanów serii, to napęd na cztery koła, który jak przekonują producenci, ma zapewnić o wiele więcej radości z jazdy. Jeżeli chodzi o moc, to auto zostało wyposażone w potężny, 4,4 litrowy silnik V8 i 600 KM. Prędkość 100 km/h osiągniemy w 3,2 sekundy, a specjalna blokada nie pozwoli nam pojechać więcej niż 250 km/h. Po zdjęciu systemu ograniczeń, M5 jest w stanie rozpędzić się nawet do 305 km/h.

Fani sportowych modeli BMW, nie będą zawiedzeni wyglądem auta. Jak na prawdziwie szybki samochód przystało, M5 zwraca uwagę 19-calowymi felgami, większymi błotnikami i wlotami powietrza i aluminiową maską. W środku, na pasażerów czekają podgrzewane siedzenia, obite skórą Merino i czerwony przycisk na kierownicy, który uruchamia tryb jazdy "M".

Nowe BMW M5 można zamówić w przedsprzedaży w kolorze Frozen Dark Red. Ta wersja liczy tylko 400 sztuk, a jej cena jest wyższa od standardowej o prawie 20 000 Euro. Regularna cena, którą podało BMW na rynek niemiecki wynosi 117 900 Euro.

źródło: BMW