Vision Mercedes-Maybach 6 – kabriolet, który robi furorę i wzbudza zachwyt

Vision Mercedes-Maybach 6 - kabriolet, który robi furorę i wzbudza zachwyt

Mercedes-Maybach zaprezentował właśnie swój niesamowity koncept z zeszłego roku w kabriolecie. Samochód robi tak samo duże wrażenie jak jego pierwotna wersja, a otwierany dach dodaje mu jeszcze więcej klasy i elegancji. Auto liczy aż sześć metrów długości, a mocy dostarcza mu 750 KM, co daje gwarancją przyspieszenia do "setki" w mniej niż cztery sekundy.

Vision Mercedes-Maybach 6 zasilany jest elektrycznie. Na jednym doładowaniu przejedziemy 500 km, a żeby pokonać kolejne 100 km, wystarczy tylko 5 minut ładowania. Maksymalna prędkość jaką może rozwinąć auto, to 250 km/h.

Auto zostało zaprojektowane na wzór luksusowego jachtu, o czym świadczy wydłużony i opływowy kształt tyłu samochodu. Na desce rozdzielczej znajdziemy ekrany dotykowe za pomocą, których steruje się Mercedesem, jednak design wnętrza zdecydowanie nawiązuje do klasycznych rozwiązań.

Auto stworzone zostało z myślą o dwóch osobach, które oprócz niezapomnianych i wyjątkowo komfortowych wrażeń podczas jazdy, będą mogły także skorzystać ze specjalnie zaprojektowanych walizek, parasoli, a nawet sztućców, które ukryte są w przestronnym schowku pod maską samochodu.

Niesamowite wrażenie sprawiają także 24-calowe felgi i prążkowany, potężny grill. Głęboki granatowy lakier wspaniale kontrastuje z białą, skórzaną tapicerką i srebrnymi wykończeniami wewnątrz i na zewnątrz auta.

Czy Vision Mercedes-Maybach 6 trafi kiedyś do produkcji? Tego nie wiadomo. Pewne jest jednak, że branża motoryzacyjna nie przestanie nas zaskakiwać projektami, które powalają na kolana i wzbudzają zachwyt nawet tych, którym daleko do nazywania się miłośnikami samochodów.

A tak prezentuje się dzieło Mercedes-Maybach w całej okazałości.

 

źródło: Mercedes-Maybach