Co50 Valkyrie to najszybszy prywatny samolot świata

Co50 Valkyrie to najszybszy prywatny samolot świata

Miłość do szybkich i pięknych samochodów, a konkretnie do Maserati i Mercedesów, doprowadziła do skonstruowania najpiękniejszego i najszybszego prywatnego samolotu świata. Oprócz inspiracji zaczerpniętych z klasycznych aut, w Valkyrie widoczne są także wpływy charakterystycznych cech amerykańskich myśliwców. Taka kombinacja, sprawia, że samolot prezentuje się niezwykle elegancko.

Wnętrze Valkyrie wyposażone jest w skórzane siedzenia, szyte ręcznie przez ludzi pracujących dla domu mody Hermes. Deska kontrolna posiada tylko jeden przycisk oraz miejsce na dotykowy ekran. W środku bez problemu zmieści się pięć osób, razem z wszelkiego rodzaju sprzętem, który można zabrać na weekendowy wypad za miasto - kijami golfowymi, nartami i oczywiście walizkami.

Przejdźmy teraz do najważniejszej cechy samolotu - oszałamiającej prędkości. Valkyrie jest w stanie lecieć z prędkością 482 km/h, co czyni go najszybszą prywatną maszyną w swojej klasie. Ponieważ układ konstrukcyjny samolotu to tzw. kaczka (ster wysokości znajduje się pod skrzydłami), pilot i pasażerowie mogą czuć się bezpieczni, wiedząc, że podczas lotu nie grozi im przeciążenie. Także start i lądowanie odbywają się w komfortowych warunkach.

Każda rzecz, która została zaprojektowana po to, by zbliżyć ludzkość do doskonałości, ma swoją cenę. W wypadku superszybkiego i kosmicznie pięknego statku powietrznego będzie to 700 000 dolarów.

 

źródło: Cobalt Aircraft