Twórcy Restaurant Week – największego festiwalu kulinarnego w Polsce – po raz kolejny zapraszają na Gin Week

Twórcy Restaurant Week – największego festiwalu kulinarnego w Polsce – po raz kolejny zapraszają na Gin Week

Istnieją pewne sprawdzone połączenia – gin i tonic to jedno z nich! Gin Week to Festiwal promocji Kultury Ginu. Cocktaile na bazie ginu są coraz ciekawsze, a kreatywność Barmanów i Barmanek naprawdę potrafi zaskoczyć.

Ideą organizatorów i współtwórców (ginbarów, Partnerów, Patronów, instytucji wspierających wydarzenie) Gin Week jest stworzenie okazji do odkrywania kultury ginu, poznania talentów najlepszych Barmanów i Barmanek oraz degustacji najmodniejszych zestawów cocktailowych przygotowanych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami. Tegoroczna edycja festiwalu jeszcze mocniej podkreśla, że za wszystkim stoją ludzie często niewielkie rodzinne biznesy, lata nauki i praktyki, setki mniej i bardziej udanych prób, aby finalny efekt był dla Gości prawdziwą przyjemnością. Festiwal promuje odpowiedzialną i jakościową konsumpcję cocktaili w umiarkowanych ilościach

fot. Galeria Smaku

W festiwalu biorą udział wyłącznie najlepsze, starannie wyselekcjonowane ginbary, w których można skosztować znanych na całym świecie cocktailowych klasyków, a także autorskich i często zaskakujących kompozycji, przygotowywanych przez mistrzów sztuki barmańskiej na bazie ginu Beefeater. 

Na klasyczny gin&tonic oraz autorskie propozycje zapraszają Barmanki i Barmani z ponad 70 miejsc. Warte sprawdzenia są między innymi: Międzymiastowa, William Rabbit & Co – Magic Spot, Infuzja Cocktail Bar i Garnish Food&Wine w Krakowie; DOMU, Śródka Coffee&Whisky, SomePlace Else i Galeria Smaku w Poznaniu; Klimat, 100cznia, Beach Bar 21, Red Light i Elephant Club w Trójmieście; KOHANA Rum & Kitchen w Warszawie; oraz Pod Papugami, Jaffa, Concordia Taste, Do Sopotu i Szklarnia we Wrocławiu! 

fot Trzcina Bar

Bary i Restauracje biorące udział w Festiwalu to miejsca, które gwarantują wysoką jakość obsługi barmańskiej, szacunek do produktów i świetną atmosferę. Są wśród nich zarówno doskonale już znane i lubiane bary, jak i nowe miejsca, które powstały na fali wyśmienicie rozwijającej się w Polsce sceny barmańskiej.

Festiwal Gin Week trwa od 17 maja do 4 czerwca 2023 w 5 największych regionach Polski. Goście Festiwalu będą mogli odwiedzić ponad 70 topowych ginbarów i skosztować zestawu autorskich cocktaili w festiwalowej cenie 39zł. Rezerwacje są dostępne wyłącznie na https://GinWeek.pl.

UWAGA! Festiwal jest przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 18. roku życia – weryfikacja wieku przy rezerwacji.

źródło: informacja prasowa

sznyt tygodnia

najnowsze