Sky Cruise to luksusowy latający hotel zasilany energią jądrową

Sky Cruise to luksusowy latający hotel zasilany energią jądrową

Jak wygląda samolot przyszłości? W sieci pojawiła się wizualizacja futurystycznego podniebnego hotelu sterowanego przez sztuczną inteligencję. Luksusowe miejsca noclegowe, baseny, restauracje, centra handlowe czy kina – to wszystko na pokładzie Sky Cruise.

Za animację przedstawiającą samolot przyszłości odpowiedzialny jest jemeński producent wideo i biotechnolog molekularny, Hashem Al-Ghaili, który zainspirował się ilustracją stworzoną przez Tony'ego Holmstena do gry „Killer is Dead”.

Wizualizacja przedstawia ogromną futurystyczną maszynę, która mogłaby pomieścić nawet 5 tys. pasażerów. Na pokładzie „latającego hotelu” inspirowanego Titanicem znalazły się liczne atrakcje i udogodnienia. Goście mogliby skorzystać z luksusowych pokoi hotelowych, siłowni, barów i restauracji. Rozrywkę zapewniałyby kina, teatry, baseny czy centra handlowe, a dla najmłodszych przewidziano place zabaw. Dodatkowe atrakcje stanowiłyby: wieża obserwacyjna w kształcie dysku, a także obszerny taras widokowy na ogonie, dzięki którym pasażerowie mogliby podziwiać malownicze widoki z lotu ptaka.

Samolot byłby zasilany 20 silnikami napędzanymi energią jądrową, dzięki czemu maszyna nie wymagałaby lądowania nawet przez kilka lat. Aby dostać się na miejsce, pasażerowie przesiadaliby się ze zwykłych odrzutowców, a dostawy, konserwacja i naprawy również odbywałyby się w powietrzu.

Kiedy podniebny hotel mógłby wzbić się w powietrze? Hashem Al-Ghaili zapowiada, że pierwszy rejs Sky Cruise może odbyć się w latach 2030-2040.

m.k., fot. TouTube/Hashem Al-Ghaili

sznyt tygodnia

najnowsze