Microsoft Flight Simulator z dodatkiem inspirowanym filmem “Top Gun: Maverick”

Microsoft Flight Simulator z dodatkiem inspirowanym filmem "Top Gun: Maverick”

Nowe rozszerzenie w symulatorze lotów Microsoft pozwala wcielić się w rolę pilota Top Gun.

Z końcem maja do kin trafił długo wyczekiwany sequel kultowego filmu z udziałem Toma Cruise’a. Wraz z premierą „Top Gun: Maverick” w symulatorze lotów Microsoft pojawiło się także darmowe rozszerzenie nawiązujące do filmu akcji.

Miłośnicy latających maszyn mogą stanąć za sterami samolotu F/A-18E i wziąć udział w różnych misjach treningowych, które pozwalają opanować nowe, zaawansowane manewry takie jak lot na małej wysokość czy szybkie przemieszczanie się nad najbardziej wymagającymi terenami. Pięć szybkich trybów daje także możliwość podziwiania z lotu ptaka kanionów czy malowniczych krajobrazów górskich.

Jedną z nowych misji jest wzbicie się w stratosferę za pomocą hipersonicznego samolotu Aurora Darkstar SR-91, który osiąga prędkość 10 Machów i jest zdolny wznieść się na wysokość większą niż 150 000 stóp nad poziomem morza. Z kolei najtrudniejszym wyzwaniem w grze jest lądowanie na pokładzie lotniskowca.

Darmowy dodatek do gry jest dostępny dla miłośników szybkich lotów na konsolach Xbox Series X|S, komputerach PC, a także w Xbox Cloud Gaming.

Zobacz też: Obsada "Top Gun: Maverick" w prawdziwych odrzutowcach. Zobaczcie nagranie zza kulis filmu akcji.

m.k.