Jak wybrać dobrej klasy głośnik przenośny?

Jak wybrać dobrej klasy głośnik przenośny?

Głośniki przenośne cieszą się ogromnym zainteresowaniem w dobie smartfonów. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom można wygodnie słuchać muzyki praktycznie wszędzie, wystarczy przesłać bezprzewodowo muzykę z innego urządzenia. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu? Podpowiadamy.

Czas pracy na baterii

Bardzo ważnym parametrem na który warto zwrócić uwagę poszukując idealnego głośnika dopasowanego do naszych potrzeb jest pojemność baterii. Zasada pod tym względem jest dość prosta – im większe urządzenie tym zwykle może pracować dłużej. Producenci tych sprzętów stosują jednak pewne inteligentne rozwiązania, które pozwalają zmaksymalizować zużycie energii. Dlatego wybierając głośnik przenośny należy porównać ten parametr ze sprzętem o podobnej wielkości.

Warto jeszcze zwrócić uwagę przy okazji na jedną kwestię, a mianowicie na sposób ładowania. Praktycznie wszystkie nowoczesne głośniki posiadają możliwość ładowania baterii przez USB. Jeśli poszukujemy uniwersalnego rozwiązania to warto rozejrzeć się za sprzętem, który umożliwia hybrydowe działanie, a więc zarówno z podpięciem do sieci elektrycznej, jak i przez dedykowaną ładowarkę.

Komunikacja z innymi urządzeniami

Standardowo głośnik bezprzewodowy korzysta z połączenia Bluetooth. Większość tych sprzętów jest już wyposażona także w protokół WiFi. Warto jednak upewnić się, że można także korzystać z takiego urządzenia w sposób niestandardowy, a więc wykorzystując na przykład połączenie USB lub kabel sieciowy Ethernet. Ciekawym rozwiązaniem jest także wbudowana pamięć lub możliwość obsługi kart SD lub micro SD. Przydatnym wejściem jest także mini jack 3,5 mm umożliwiający podłączenie słuchawek lub mikrofonu.

Jakość wykonania

Kluczową kwestią będzie na pewno jakość wykonania urządzenia. Musi być to głośnik odporny na przypadkowe uszkodzenia o której nietrudno w przypadku częstego jego przenoszenia z miejsca na miejsce. Pod tym względem warto rozważyć sprawdzonych i pewnych producentów. Praktycznie każdy głośnik JBL cieszy się dużą niezawodnością, więc poszukując dobrych rozwiązań warto rozejrzeć się w ofercie tej konkretnej marki.

Dobrym pomysłem jest zakup urządzenia, które będzie odporne dodatkowo na przypadkowe zachlapania i deszcz. Klasa odporności wyrażona jest za pomocą symbolu IP (skrót od International Protection), a znajdująca się tam obok liczba informuje jak bardzo konstrukcja tego konkretnego sprzętu jest szczelna. Nie tylko przed dostaniem się tam wody, ale również przed różnego rodzaju pyłem i osadami, na przykład piaskiem.

 

Artykuł powstał we współpracy z Morele.pl

sznyt tygodnia

najnowsze