6 najciekawszych otwarć w Browarach Warszawskich

6 najciekawszych otwarć w Browarach Warszawskich

Wrzesień to nowy etap dla Browarów Warszawskich - to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy odkrywa coraz więcej kart. Wśród najgorętszych otwarć wyczekiwany browar w stolicy - Browar Warszawski, Food Hall pod historycznymi kolebkami Leżakowni, 4-poziomowa restauracja i sports bar Roberta Lewandowskiego – NINE’s, starowarszawska Gastronomja oraz Japonka - najwyższej jakości sushi i japoński grill.

Browar Warszawski – warzenie piwa oficjalnie wraca na Wolę

Jednym z najbardziej wyczekiwanych otwarć był Browar Warszawski, który po blisko dwóch dekadach, w tym samym miejscu, gdzie niegdyś sławni Haberbusch i Schiele, znów warzy świetne piwo. Projekt kulinarno-rozrywkowy, w którym tworzą się losy współczesnego browarnictwa stołecznego. Wszyscy koneserzy dobrego piwa mogą wybierać spośród 18 rodzajów piwa rzemieślniczego, w tym legendarne Grodziskie i Porter, znane z czasów świetności tych dawnych Browarów Warszawskich.

W menu znajduje się wiele potraw z opalanego węglem drzewnym Josper Grilla, piwne bestsellery, owoce morza, burgery oraz ciekawe propozycje wegetariańskie. Pianką na kuflu jest piwny food pairing i zestawy przekąsek browarskich. To nie wszystko - Browar Warszawski łączyć się będzie z włoskim konceptem Pizza Lecentano oraz spektakularnym whisky barem. Piwny raj prężnie działa już od 10 września i znajduje się w piwnicach dawnej Leżakowni przy Grzybowskiej 56.

Food Hall Browary – podróż po smakach świata

Współczesna odsłona historycznych piwnic, będzie miejscem spotkań towarzyskich, nie tylko do delektowania się doskonałą kuchnią i koktajlami, ale także do spędzania wolnego czasu. Całość obiektu to aż kilkanaście różnych konceptów gastronomicznych oraz Bar Centralny – jeden z najdłuższych w Polsce. Wszystkie restauracje zostały dobrane tak, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiedni rodzaj kuchni. Wśród nich nowy koncept Alona Thana pod nazwą The Sushi, Dziurka Od Klucza z OCTO Pasta Pizza i a’Panu occo?!, Silk&Spicy, The Seafood Bar, S'poke&śledzie, The sushi, Falla Wrap, Jasna Sprawa, Boston Burger, okarima Ramen i Viet Nem. Food Hall swoje przestronne drzwi otworzy już 24 września przy Haberbuscha i Schielego 2.

NINE’S Restaurant&Sports Bar - ponad 1300 m2 kulinarnych i sportowych doświadczeń

Długo wyczekiwane otwarcie to także restauracja połączona ze sports barem - NINE’s. Dla gości otworzą się 4 poziomy w zabytkowej XIX-wiecznej Warzelni - sercu Browarów Warszawskich. Każda strefa to inne doznania - zarówno kulinarne jak i te sportowe. Robert Lewandowski oficjalnie zaprasza do drużyny i wspólnego tworzenia wyjątkowego miejsca pełnego zdrowych emocji – nie tylko na murawie. Warto zapamiętać adres Haberbuscha i Schielego 6 – to tam już na początku października będą rozgrywać się najgorętsze emocje sportowe!

Gastronomja – smak dawnej Warszawy

Z pewnością szerokim echem wśród wszystkich krytyków kulinarnych odbije się otwarcie Gastronomji. Miejsce dedykowane głównie dla mięsożerców, z wyborem wolno pieczonych żeber wołowych, wieprzowych i jagnięcych oraz steków z sezonowanej wołowiny. W karcie znajdą się również klasyki kuchni polskiej. Szefem kuchni jest Daniel Saczuk, który pracował wiele lat w znanych restauracjach jak „U kucharzy” w hotelu Europejskim, następnie w „Soul Kitchen” czy „Żebra i Kości”. Otwarcie już 24 września przy Grzybowskiej 56.

Japonka - Emocje, muzyka i smak bez kompromisów

Emocje, brak kompromisów, muzyka i oryginalny smak. To cechy charakterystyczne dla Japonki – nowego projektu duetu Linh Nguyen i Dawida Uszyńskiego. Menu zostało skonstruowane tak, aby dzielić się najlepszymi kąskami, a posiłek stanowił przejście przez różne techniki kulinarne. Poza sashimi i sushi, można będzie spróbować dań z grilla robata czy prawdziwej tempury. Wyróżnikiem jest dbałość o selekcję składników - ekstremalnie świeże owoce morza i ryby oraz japońska wołowina. O profesjonalizmie tej dwójki można było się już przekonać odwiedzając wcześniej Japonki Browary Warszawskie oraz Delikatesy Azjatka.

Crazy Butcher – wolska ambasada mięsa

To dla wielu rzeźnik numer jeden w Warszawie. Ich dostawcy długo i uczciwie pracowali na zaufanie załogi, a to przełożyło się na zaufanie wiernych klientów. Oprócz wieprzowiny, najlepszej partii wołowiny w mieście, niebywale świeżych wędlin dostępny jest również drób.

Oprócz nowych otwarć na Gości czeka już mnóstwo miejsc, które są ostatnio „najgorętszymi” adresami w stolicy! Mowa tutaj o takich konceptach jak: Munja Browary Warszawskie, Olivos Cafe & Restaurant, Mykonos, piekarnia Bakery Browary Warszawskie, dobro&dobro cafe, delikatesy Azjatka, Piccola Italia and Mediterraneo, Japonki Browary Warszawskie, Le Paradox, DESEO Patisserie&Chocolaterie, Sobremesa Tapas Bar, Etno Cafe, Baila Show&Dining czy Vita Cafe. Poza możliwością odbywania niesamowitych podróży kulinarnych, każdy ma tu również szansę na metamorfozy wizerunku u Hamskiego Barbera czy też w wykonaniu duetu „artystów wizerunku” w ich własnym atelier by Juźwin | Kobielski.

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze