Louis Vuitton wypuszcza na rynek ekskluzywne “pudełko po pizzy”

Louis Vuitton wypuszcza na rynek ekskluzywne "pudełko po pizzy"

Czerpiąc inspiracje z kultury muzycznej i podróżniczej, Louis Vuitton stworzył nowy dodatek – Pizza Box, który jednak z pizzą ma niewiele wspólnego.

Choć sama nazwa produktu Louis Vuitton wskazuje na powiązania z przechowywaniem jedzenia, w rzeczywistości Pizza Box ma zupełnie inny cel. Etui jest przeznaczone do przechowywania płyt winylowych, płyt muzycznych lub innych akcesoriów. Pudełko może stanowić także oryginalny prezent.

36-centymetrowe kwadratowe pudełko pokryto w całością skórą bydlęcą, a rogi wykończono złotymi dodatkami. Nie zabrakło słynnego logo marki – znaczek LV widnieje z każdej strony etui. Płyty i akcesoria przechowywane w środku są zabezpieczone specjalnym zamknięciem – również pokrytym bydlęcą skórą – na którym widnieje logo brandu. Projekt nawiązuje do eleganckich, ale i funkcjonalnych kuferków LV.

Na zewnętrznej stronie pudełka Louis Vuitton zamieścił napis: „LV SOUND DESIGN AND RECORD CLUB”, co bezpośrednio nawiązuje do inspiracji muzycznych, widocznych także w całej kolekcji projektanta na jesień/zimę 2021.

Ekskluzywne etui nie jest już dostępne na stronie Louis Vuitton – można je nabyć w butikach stacjonarnych, a jego cena wynosi 2090 dolarów.

 

tekst: M.K.