Urządź się modnie i z klasą – wyrafinowane w detalu meble i dodatki marki DS Manufaktura

Urządź się modnie i z klasą - wyrafinowane w detalu meble i dodatki marki DS Manufaktura

Tradycyjne wartości, zasady i wysoka jakość to w dobie masowej konsumpcji towar na wagę złota. Jeżeli czujesz się dobrze — czynisz dobrze. Natomiast by dobrze mieszkać, warto otaczać się trwałymi, wyrafinowanymi i poruszającymi wyobraźnię przedmiotami codziennego użytku.

Designerskie meble w modnym stylu, nawiązujące z jednej strony do klasyki, z drugiej do natury i łamiące utarte konwenanse — tworzone z pasją i w zgodzie ze światowymi trendami. Takie są produkty nowej marki premium o nazwie „DS Manufaktura” należącej do Oskara Dobka i Julii Stypińskiej.

Meble, lampy i dodatki, które znajdują się w portfolio tej marki, produkowane są w Polsce, a tworzy je zespół połączony więzami rodzinnymi i wielopokoleniową bazą doświadczeń. Stawiają sobie za cel maksymalnie wysoki poziom zaangażowania w obsługę każdego pojedynczego klienta i jego niezapomniane doświadczenia zakupowe. To dlatego opakowania są ekologiczne, każdy egzemplarz produktu sygnowany indywidualnym numerem, a wzory są starannie selekcjonowane, by zachować autorski pierwiastek w każdym modelu.

fot. DS Manufaktura
fot. DS Manufaktura

Dyrektor Kreatywny marki, Oskar Dobek, projektuje i tworzy oraz realizuje swoje wizje już od 2014 roku, budując własną markę osobistą. Jak sam mówi to „dobry kontakt z ludźmi, zamiłowanie do łączenia wzorów i nutka charyzmy” sprawiają, że portfolio produktowe marki, którą zarządza, jest wyjątkowe, indywidualne i ma swój charakterystyczny sznyt doceniany przez coraz większe grono miłośników dobrego designu we wnętrzach.

„Inspirację dla naszych produktów czerpiemy z osobistych doświadczeń nabytych w podróży lub uważnego śledzenia światowych trendów prezentowanych w najpoczytniejszych magazynach o designie i wnętrzach”. - mówi Julia Stypińska, Dyrektor Zarządzająca marki.

Wszystko to doprawione jest założeniami i ideami szkoły Bauhaus’u, której to założyciele marki DS Manufaktura są wielkimi pasjonatami i gorącymi orędownikami. Dość powiedzieć, że studio Dobek & Stypińska od 2019 roku, więc roku 100-lecia powstania samego Bauhausu (zał. 1919), mieści się w nowoczesnym budynku wybudowanym w ramach modelowego osiedla WuWA we Wrocławiu. Jest to osiedle unikatowe w skali europejskiej, gdyż inspiracją dla jego awangardowego projektu była niemiecka wystawa WuWA z 1929 roku — referencyjny projekt ówczesnego stylu modernistycznego.

fot. DS Manufaktura
fot. DS Manufaktura
fot. DS Manufaktura

Kolekcje projektowane w studio Dobek & Stypińska i produkowane pod marką DS Manufaktura wytwarzane są ręcznie w niewielkim nakładzie. Produkcja odbywa się z zachowaniem wysokich standardów jakościowych, a jej twórcy z zadowoleniem podkreślają, że są marką polską, wspierającą lokalnych wytwórców oraz dostawców surowców i materiałów.

By zaakcentować jakość, zaangażowanie i to jak twórcy marki dbają o wysokie standardy produktów, do każdego z nich dołączają nawet elegancki certyfikat — będący wyrazem polityki marki. Głęboką matową czernią charakteryzuje się najwyższej jakości (rzemieślniczo pozyskiwany) włoski papier ozdobny, z którego jest on wykonany. Dostajemy go wraz z produktem w stylowo zalakowanej kopercie, a wypełniony jest on oczywiście odręcznie. Ręczny proces produkcji nie tylko swoich mebli czy lamp, ale również etykiet, metek, opakowań z ekologicznej tektury… to właśnie świat marki DS Manufaktura i przejaw jej wyrafinowania.

fot. DS Manufaktura
fot. DS Manufaktura

Skupienie na każdym szczególe i z gracją dopracowywanie najmniejszego detalu — tym przejawia się sznyt tej koncepcji!

Jeżeli zainteresowała Was historia tej nowej marki, to powinniście sprawdzić ich stronę internetową: www.ds-manufaktura.com

Kolekcje DS Manufaktura dostępne są do nabycia w oficjalnym sklepie online oraz w sklepach partnerskich.

sznyt tygodnia

najnowsze