Marka Weekday wprowadza kolekcję Circular Denim, która jest całkowicie biodegradowalna

Marka Weekday wprowadza kolekcję Circular Denim, która jest całkowicie biodegradowalna

Popularna marka Weekday, należąca do grupy H&M, od zawsze stawiała duży nacisk na ekologię i starała się produkować ubrania w duchu zrównoważonego rozwoju. Teraz brand zaprezentował nową kolekcję zatytułowaną Circular Denim, która jest całkowicie biodegradowalna.

Nowa, ekologiczna kolekcja marki jest efektem projektu Jeans Redesign zainicjowanego przez fundację Ellen MacArthur, w ramach którego Weekday, jak i kilkadziesiąt innych brandów odzieżowych, korzysta z innowacyjnych rozwiązań umożliwiających produkcję ubrań zgodnię z ideą zrównoważonego rozwoju.

Dzięki tym procesom marki są w stanie tworzyć w myśl gospodarki o obiegu zamkniętym – ubrania wówczas pozostają w użyciu tak długo, jak to jest tylko możliwe, a następnie zostają ponownie przetworzone w nowy produkt.

W nowej kolekcji Weekday znajdziemy m.in. spodnie oraz kurtki jeansowe, które wykonane są z mieszanki bawełny organicznej i bawełny z odpadów poużytkowych. Jak zaznaczyli przedstawiciele marki, przy tworzeniu tej kolekcji przemyślany został każdy szczegół, taki jak wykończenie, materiał, krój, a także opakowanie. Co więcej, projektanci brandu korzystali z wykroi w taki sposób, by zmarnować jak najmniej materiału i jednocześnie ograniczyć generowanie odpadów.

Innym istotnym aspektem kolekcji jest fakt, że ubrania są unisexowe.

Kolekcja jest już dostępna w sklepach marki, zarówno stacjonarnych, jak i online.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
7 polskich marek, które produkują ubrania i torby z odpadów
PUMA i studenci z Central Saint Martins prezentują nową kolekcję w duchu zrównoważonego rozwoju

J.S., WEEKDAY