Materace Hilding – przepis na zdrowy sen

Materace Hilding – przepis na zdrowy sen

Remontując sypialnie wiele osób decyduje się na wymianę całego łóżka, jednak często okazuje się, że wystarczy zaopatrzyć się w nowy materac, który dokładniej wspierał będzie kręgosłup, zapewniając tym samym zdrowszy i bardziej komfortowy sen. Wymiana materaca podyktowana powinna być również względami higienicznymi – ciało człowieka podczas snu poci się, co – w połączeniu ze złuszczoną skórą czy fragmentami włosów – stanowi doskonałą pożywkę dla roztoczy i innych szkodliwych drobnoustrojów. Stąd cykliczna wymiana materaca jest tak istotna. Sprawdź, na jaki materac warto wymienić swój stary model, by zwiększyć komfort snu i sprawić jednocześnie, żeby stał się zdrowszy i wartościowszy.

Materace i ich rola podczas snu – czemu tak ważny jest dobór właściwej konstrukcji?

Wraz z rozwojem technologii i usprawnieniu wszelkich procesów związanych z wytwarzaniem, konstrukcja materacy zmieniła się, oferując tym samym swoim użytkownikom nowoczesne rozwiązania, wspierające wygodny sen. Samo zadanie materaca pozostało jednak niezmienione i dalej ma on przede wszystkim podpierać kręgosłup, by znajdował się on we właściwej pozycji, niezależnie od ruchów ciała podczas snu. Tylko wtedy mięśnie będą miały szansę się zregenerować, a osoba obudzi się bez porannych bólów pleców, co znacząco wpłynie na jej produktywność i samopoczucie. By jednak tak się stało, konieczne jest wcześniejsze dopasowanie materaca do indywidualnych potrzeb użytkownika, a na to wpływa kilka istotnych czynników.

Materace Hilding – fot. Hilding Anders

O czym należy pamiętać przy okazji doboru materaca do sypialni?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stopień twardości konstrukcji – by wypoczynek na niej był faktycznie wygodny, materac powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zbyt twardy materac sprawi, że sen będzie nieprzyjemny, a z kolei konstrukcja o dużej elastyczności może powodować u niektórych osób uczucie zapadania się, co odbije się zarówno na komforcie, jak i leczniczych właściwościach snu. Dlatego właśnie marka Hilding Anders przygotowała szereg rozwiązań, które zostały dostosowane do osób o różnych potrzebach.

Materace sprężynowe uznawane są za te twarde i cenione są przede wszystkim za stabilność, jaką dają podczas snu. W przypadku materacy sprężynowych marki Hilding Anders, dostępnych m.in. na Sennamaterace, zastosowano nowoczesne sprężyny typu multipocket, które są wyjątkowo lekkie, a przy tym wytrzymałe. Dzięki temu, że nie zostały one ze sobą połączone, działają od siebie w pełni niezależnie, co przekłada się na niemal całkowitą eliminację drgań powstałych w wyniku ruchu podczas snu. Konstrukcja reaguje tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła, co idealnie sprawdzi się w sypialni pary. Materace sprężynowe Hilding Anders dla par dostępne są w różnych rozmiarach i konfiguracjach, w tym również z wkładką wykonaną z pianki (mowa wtedy o materacu hybrydowym), poprawiając komfort użytkowania, łącząc zalety materacy sprężynowych i piankowych.

Z kolei materace w 100-procentach piankowe cechują się przede wszystkim elastycznością i możliwość łatwego dostosowania do ciała użytkownika. Dzięki zastosowaniu pianek termo- i wysokoelastycznych możliwe było przygotowanie konstrukcji, która w pełni będzie dostosowywać się do ciała użytkownika, w tym do jego sylwetki, ciężaru, kształtu czy wszelkich krzywizn. Hilding Anders przygotował specjalne materace termoelastyczne z pianką Visco, które aktywnie reaguje na temperaturę użytkownika, zapewniając jeszcze lepsze podparcie dla kręgosłupa. Materace te doskonale nadają się również do wszelkiego rodzaju łóżek specjalistycznych – dzięki zastosowaniu pianki o wysokiej elastyczności, materac nie odkształca się, nawet podczas zmiany kąta nachylenia podparcia (opcję taką mają stelaże stosowane w klinikach czy szpitalach).

Materace hipoalergiczne – doskonałe rozwiązanie dla osób z osłabioną odpornością

Przy okazji doboru materaca, warto również pamiętać, by był on przyjazny dla alergików. W konstrukcjach Hilding Anders zastosowano szereg rozwiązań, które wspierają osoby z nadwrażliwością m.in. na kurz. Pot czy włosy zostawiane podczas snu na materacu stanowią idealną pożywkę dla roztoczy. Stąd decyzja projektantów o zastosowaniu taśmy 3D w materacach piankowych Hilding Anders, która zwiększa możliwość wentylacji całej konstrukcji. Z kolei specjalny system kanałów powietrznych wewnątrz pianki sprawia, że powietrze może swobodnie przepływać, pozostawiając materac świeżym i wolnym od chorobotwórczych drobnoustrojów.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Artykuł sponsorowany