Zostań słynną Dziewczyną z perłą albo Fridą Kahlo dzięki nowej funkcji aplikacji Google

Zostań słynną Dziewczyną z perłą albo Fridą Kahlo dzięki nowej funkcji aplikacji Google

Co by było, gdybyście mogli poznać historię Dziewczyny z perłą, zakładając jej kolczyki? A może wolicie przymierzyć japoński hełm, który przeniesie Was w odległe czasy tradycji samurajskich? Od dzisiaj możecie użyć funkcji Art Filter w aplikacji Google Arts & Culture, aby stać się dziełem sztuki lub założyć na siebie kultowe artefakty, które na co dzień są bezpiecznie przechowywane w muzeach.

Google Arts & Culture, dzięki partnerom, którzy udostępnili swoje niesamowite kolekcje online, stworzyło pięć edukacyjnych i zabawnych filtrów rozszerzonej rzeczywistości, opartych na kultowych obrazach, przedmiotach i akcesoriach z całego świata. Wystarczy nakręcić film lub zrobić zdjęcie, aby w łatwy sposób stać się autoportretami Van Gogha lub Fridy Kahlo albo słynną Dziewczyną z perłą. Co istotne, zanim wypróbujemy wybrany filtr, możemy także dowiedzieć się więcej o historii danego przedmiotu.

Art Filter stosuje przetwarzanie obrazu oparte na uczeniu maszynowym, ponieważ działanie tego rodzaju funkcji rozszerzonej rzeczywistości wymaga wyrafinowanego zakotwiczenia zawartości wirtualnej w rzeczywistym świecie. Dzięki temu podejściu artefakty mogą płynnie układać się na głowie lub reagować na wyraz twarzy. Jak podkreślają przedstawiciele Google, filmy i zdjęcia zrobione z wykorzystaniem Art Filter nie są nigdzie przechowywane, chyba że zdecydujemy się je zapisać lub udostępnić znajomym.

Aplikacja Google Arts & Culture jest dostępna na systemach iOS i Android.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Google Art Selfie nareszcie dostępne w Polsce. Sprawdź, do którego obrazu jesteś podobny
Google przedstawia historię hiszpańskich potraw w interaktywnej wystawie ,,Spain: An Open Kitchen”

J.S., MAT. PRASOWE