Amfiteatr na Służewcu – nowy symbol biznesowej części Warszawy

Amfiteatr na Służewcu – nowy symbol biznesowej części Warszawy

Każda społeczność potrzebuje miejsca, by usiąść w kręgu, by przemówić, posłuchać, zobaczyć, wyrazić się. Amfteatr Brain Embassy w Warszawie jest właśnie takim miejscem. Za projekt nowego obiektu – symbolu biznesowej części Warszawy odpowiada studio architektoniczne mode:lina.

Amfteatr to otwarta, demokratyczna przestrzeń dla ciekawych spotkań i pokazów artystycznych dostępna dla wszystkich mieszkańców i pracowników biznesowej części Służewca. Scena plenerowa powstała w odpowiedzi na wyzwania, z którymi boryka się biznesowa dzielnica Warszawy – brak otwartych przestrzeni publicznych, nie otoczonych płotami, które umożliwiałyby spotkania na otwartym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu.

Ostateczna forma budowli to połączenie archetypicznego kształtu amfteatru oraz niezwykle potrzebnych w tej części miasta wysp zieleni. Obiekt jest wpisany w okrąg, który z jednej strony stanowi zagłębioną pod ziemią nieckę z audytorium, z drugiej strony ogromne betonowo-szklane zadaszenie wsparte na masywnej, surowej żelbetowej ścianie.

Nad audytorium góruje charakterystyczny, monumentalny betonowy ring okalający swoim obwodem z jednej strony szklany dach, a od strony ulicy zielone trawiaste wzgórze. Ustawienie ringu pod kątem sprawia że obiekt od strony ulicy stanowi naturalny przedłużenie ukształtowania terenu, a z drugiej strony otwiera się jako spore zadaszone audytorium.

Do dyspozycji organizatorów oraz gości pozostaje scena o powierzchni 40 m2, okno sceniczne o wymiarach 11,5 x 4m, 140 miejsc siedzących a także dostęp do WIFI, miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz oświetlenie strefowe. Scena, zgodnie z wytycznymi inwestora została wyposażona w najnowsze okablowanie AV umożliwiające sterowanie urządzeniami zarówno z poziomu BMS jak i stanowiska reżyserskiego.

Plac wokół amfteatru zyskał nowe zagospodarowanie, głównie nawierzchnię nawiązującą do zrewitalizowanej promenady w Tel Awiwie, która tętni życiem przez całą dobę. Okrągły kształt budowli uzupełniają opływowe w swych kształtach wyspy zieleni z ławkami oraz przestrzenie do zabawy. Amfteatr stanął na terenie należącym do budynku Adgar BIT w którym mieści się Brain Embassy oraz BE Yourself z wnętrzami zaprojektowanymi przez pracownię mode:lina.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Najpiękniejszy ceglany budynek na świecie znajduje się w Polsce – to Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego
Wrocławska restauracja doceniona za design przez brytyjski magazyn Wallpaper

J.S., MAT. PRASOWE

sznyt tygodnia

najnowsze