Day Zero: Futurystyczna kolekcja Pumy we współpracy ze studentami Central Saint Martins

Day Zero: Futurystyczna kolekcja Pumy we współpracy ze studentami Central Saint Martins

„Day Zero” to nowa ekologiczna kolekcja marki Puma, która powstała we współpracy ze studentami prestiżowej uczelni projektowania ubioru Central Saint Martins. Inspiracją do stworzenia ubrań były negatywne skutki zmian klimatu, takie jak np. susza.

Nowa kolekcja marki Puma nieprzypadkowo nosi nazwę „Day One”. Jest to bowiem nawiązanie do sytuacji, w której znalazł się Kapsztad jakiś czas temu – władze miasta zostały zmuszone do ogłoszenia tzw. „Dnia Zero”, w którym to dopływ bieżącej wody miał zostać całkowicie ograniczony z powodu długotrwałych susz. Ostatecznie dramatycznej sytuacji udało się zapobiec, lecz niewątpliwie ta klęska żywiołowa jest  zagrożeniem dla coraz większej liczby państw.

W związku z tym projektanci marki wraz ze studentami Central Saint Martins we wspólnej kolekcji postanowili wykorzystać nowe technologie, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie zużycia wody przy produkcji ubrań. Mowa tutaj chociażby o nowoczesnej metodzie barwienia, czyli „Dope Dye” oraz wykorzystaniu druku cyfrowego.

Co więcej, w kolekcji wykorzystano bawełnę, która pochodzi z inicjatywy Better Cotton Initiative – przy jej produkcji udało się znacznie zmniejszyć zużycie wody.

Ciekawy jest również sposób wyprodukowania samej sesji prezentującej kolekcję – zdjęcia do kampanii wykonane są całkowicie cyfrowo, dzięki wykorzystaniu technologii digitalowej marki The Fabricant, o której głośno zrobiło się tuż po tym, jak sprzedała wirtualną sukienkę za 10 tysięcy dolarów.

Kolekcja jest już dostępna na stronie internetowej marki Puma.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PUMA celebruje tegoroczny Dzień Ziemi i prezentuje ekologiczną kolekcję we współpracy z firmą First Mile
Stella McCartney stworzyła ekologiczne futro, które można poddać recyklingowi

J.G., PUMA