Cienki jak moneta Piaget Altiplano Ultimate Concept już wkrótce w sprzedaży – kosztuje ponad milion złotych

Cienki jak moneta Piaget Altiplano Ultimate Concept już wkrótce w sprzedaży – kosztuje ponad milion złotych

Zegarek Piaget Altiplano Ultimate Concept oficjalnie został zaprezentowany już dwa lata temu, lecz dopiero teraz trafi do regularnej produkcji i sprzedaży. Wówczas koncept mierzył zaledwie 2 mm grubości – jak jest teraz?

Zegarek Piaget Altiplano Ultimate Concept spokojnie można nazwać najcieńszym mechanicznym czasomierzem na świecie – jak przyznali dwa lata temu przedstawiciele marki Piaget, koncepcyjne urządzenie miało zaledwie 2 mm grubości, czyli tyle, ile moneta pięciozłotowa.

Finalny projekt, który trafi do regularnej produkcji, niewiele różni się od swojego prototypu. Wzmocniono jednak kopertę, która teraz wykonana jest z nowego, opartego na kobalcie stopu, ponad 2 razy twardszego od złota. Co więcej, została ona zaprojektowana w taki sposób, by stanowić jeden element z płytą bazową mechanizmu czasomierza.

Aby móc wprowadzić do produkcji tak cienki zegarek, jak zaprezentowany dwa lata temu koncept, marka Piaget musiała maksymalnie „odchudzić” wszystkie komponenty mechanizmu – m.in. koła zębate ze standardowych 0,20 mm do 0,12 mm oraz płaskie, szafirowe szkiełko, które ma zaledwie 0,2 mm grubości.

Co ciekawe, choć minuty pokazuje tradycyjna wskazówka, to godzinowa została zastąpiona obrotowym dyskiem. W pełni nakręcony zegarek będzie mógł popracować do 40 h.

Jak zapowiadają przedstawiciele marki Piaget, cienki jak moneta model zegarka będzie można dowolnie personalizować – w sumie ma być dostępnych nawet do 10 tys. kombinacji. Każdy więc będzie mógł dowolnie wybrać m.in. wykończenie koperty, kolory tarczy i wskazówek czy też rodzaj paska.

No może jednak nie każdy, bo cena zegarka będzie zaczynać od 410 000 CHF, co w przeliczeniu na złotówki wynosi ok. 1 770 000 zł. A zapewne im więcej personalizacji, tym cena będzie wyższa.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Piaget obchodzi 60 urodziny kieszonkowego zegarka, wypuszczając limitowaną edycję modelu Altipiano
5 czynników, które wpływają na ceny luksusowych zegarków

J.G., PIAGET