Phoebe Philo, była dyrektor kreatywna Céline, powraca z własną marką

Phoebe Philo, była dyrektor kreatywna Céline, powraca z własną marką

Dla tych, którzy tęsknią za dawną odsłoną marki Celine (wtedy jeszcze pisaną z akcentem), mamy dobrą wiadomość – Phoebe Philo, która przez wiele lat stała za sterami francuskiego domu mody, powraca z własną marką.

Jakże wielka była rozpacz wszystkich „philomaniaczek”, kiedy media obiegła wiadomość o odejściu Phoebe Philo ze stanowiska dyrektora kreatywnego marki Céline. Jeszcze większe rozżalenie pojawiło się wtedy, kiedy jej zastępca Heidi Slimane dał dobitnie do zrozumienia, że francuski dom mody przechodzi prawdziwą rewolucję i raz na zawsze odchodzi od stylu lansowanego przez poprzednią projektantkę.

Aby upamiętnić dorobek Phoebe Philo dla Céline, na Instagramie pojawiło się konta, które publikuje pamiętne projekty marki z lat 2008-2018 – między innymi @oldceline czy też @phoebephilodiary.

View this post on Instagram

Pre Fall 2018 by Juergen Teller

A post shared by Philo Diary (@phoebephilodiary) on

Jak jednak donosi portal Women’s Wear Daily, Phoebe Philo aktualnie pracuje nad własną marką. Ba – kompletuje już nawet zespół projektantów, którzy wraz z nią będą tworzyć „nową Céline”. Co więcej, no brand Philo ma oferować klientom ubrania stworzone w duchu zrównoważonego rozwoju. Nie możemy się doczekać!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dom mody Celine zatrudnił gwiazdę TikToka do nowej kampanii
Hedi Slimane zaprezentował pierwszą kampanię wideo męskiej linii CELINE

J.G., INSTAGRAM PHOEBE PHILO DIARY