Niesamowity Volkswagen ID. BUGGY przykuwa spojrzenia podczas Concours d’Elegance w Pebble Beach

Niesamowity Volkswagen ID. BUGGY przykuwa spojrzenia podczas Concours d’Elegance w Pebble Beach

Najnowszy Volkswagen ID. BUGGY niedawno pojawił się na drogach i plażach Kalifornii – model ten został zaprezentowany w Pebble Beach Concours d’Elegance podczas kultowego Monterey Car Week. Już od chwili swojego światowego debiutu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w marcu br., auto stale wywołuje ogromne zainteresowanie możliwościami, jakie daje elektromobilność.

ID. BUGGY, inspirowane klasycznymi buggy z lat 60. przystosowanymi do jazdy po plażach, pokazuje wszechstronność modułowej platformy podłogowej opracowanej dla samochodów elektrycznych (MEB), co gwarantuje znakomite doznania podczas jazdy. Co ciekawe, konstrukcja auta pozwala na odłączenie nadwozia od platformy podłogowej.

Nadwozie bez dachu i drzwi sprawia, że ID. BUGGY jest idealnie przygotowane do podróżowania po plaży. Terenowe wyposażenie obejmuje seryjne 18-calowe koła z oponami, a także solidne zabezpieczenie podwozia w postaci aluminiowych płyt. Natomiast wzmocniona rama przedniej szyby i tylny pałąk zapewniają ochronę na wypadek dachowania.

Kabina ID. BUGGY ma minimalistyczny wygląd i wykonano ją z wodoodpornych materiałów. Sześciokątną kierownicę wyposażono w dotykowe elementy sterujące, zaś cyfrowy zestaw wskaźników zapewnia porządek na desce rozdzielczej. Pomimo niedużego rozstawu osi modelu studyjnego, dwoje pasażerów ma w ID. BUGGY wyjątkowo dużo miejsca do dyspozycji.

Bezemisyjny układ napędowy nowego modelu Volkswagena składa się z elektrycznego silnika, generującego moc 150 kW/204 KM, który zamontowany jest przy tylnej osi wraz z układem sterującym i z jednobiegową przekładnią. Płaski akumulator umieszczono natomiast w podłodze samochodu, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca.

Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,2 sekundy, zaś jego maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczona do 160 km/h. Z kolei zasięg ID. BUGGY wynosi 250 kilometrów.

MAT. PRASOWE