Ferrari zaprezentowało swoją nową, supermocną hybrydę – SF90 Stradale

Ferrari zaprezentowało swoją nową, supermocną hybrydę – SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale to nowy model włoskiego producenta samochodów sportowych. Łączna moc tej hybrydy typu plug-in to 986 KM – co czyni auto jednym z najmocniejszych w historii Ferrari.

29 maja br. Ferrari zaprezentowało swoją nową hybrydę o nazwie SF90 Stradale – takiej samej, jak tegoroczny bolid F1 marki. Auto osiąga 100 km/h w zaledwie 2,5 s, zaś jego maksymalna moc to 986 KM – to sprawia, że jest ono najmocniejszym dopuszczonym do ruchu samochodem włoskiego producenta.

SF90 Stradale wyróżnia też zastosowanie napędu typu PHEV – hybrydy typu plug-in, czyli z możliwością ładowania z gniazdka. Dwa silniki elektryczne umieszczone są przy przednich kołach, a trzeci z tyłu, między silnikiem spalinowym a skrzynią biegów.

Jedynie przednia oś auta napędzana jest w trybie elektrycznym – wówczas nowy model Ferrari może na pełnym naładowaniu przejechać do 25 km. Natomiast przy normalnym trybie napędzane są wszystkie koła. Maksymalna prędkość SF90 to 340 km/h.

Na tę chwilę nie wiadomo dokładnie ile będzie kosztowało to Ferrari, ani ile egzemplarzy zostanie wprowadzonych na rynek.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Po 4 latach pracy Ferrari prezentuje nowy wyjątkowy one-off P80/C
Ferrari Purosangue, czyli pierwszy SUV włoskiego producenta

J.G., FERRARI

sznyt tygodnia

najnowsze