Forerunner: Garmin prezentuje nowe smartwatche stworzone z myślą o biegaczach

Forerunner: Garmin prezentuje nowe smartwatche stworzone z myślą o biegaczach

Nowe modele marki Garmin – Forerunner 45, Forerunner 45S, Forerunner 245, Forerunner 245 Music i Forerunner 945 – mogą nie tylko śledzić trasę biegu, ale także monitorować statystyki i na bieżąco dostarczać użytkownikowi danych potrzebnych do osiągnięcia założonych celów treningowych. Nowa seria Forerunner została zaprojektowana tak, aby zaspokoić potrzeby wszystkich biegaczy, bez względu na to, jak daleko lub szybko biegają.

Zaprojektowane przez biegaczy zegarki Forerunner wykonane zostały z lekkich materiałów, są proste w obsłudze i posiadają zawsze włączony, czytelny w świetle słonecznym wyświetlacz. Dzięki nadgarstkowemu pomiarowi tętna i całodobowemu śledzeniu aktywności pozwalają uzyskać bardzo dokładne dane na temat kondycji i postępów treningowych. Zegarki zostały wyposażone też w specjalne funkcje bezpieczeństwa i monitorowania pozycji, które w razie wypadku pozwalają użytkownikom udostępniać bieżące informacje o swojej lokalizacji wybranym kontaktom alarmowym.

Forerunner 45 i Forerunner 45S

Te modele zostały zaprojektowane dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub trenują do swoich pierwszych zawodów. Smartwatche monitorują tętno na nadgarstku, natomiast wbudowany GPS pozwala śledzić tempo, odległości, interwały i wiele innych parametrów.

Co więcej, dzięki kilkunastu wbudowanym profilom aktywności, modele Forerunner 45 i 45S pozwalają śledzić więcej niż tylko treningi biegowe  zmierzą np. wysiłek podczas treningu kolarskiego, na spinningu, podczas ćwiczeń kardio lub jogi. Dodatkowo, seria Forerunner 45 przez całą dobę będzie monitorować liczbę naszych kroków, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii oraz sen. Dzięki całodziennemu monitorowaniu stresu i energii Body Battery, użytkownicy mogą zoptymalizować czas aktywności oraz odpoczynku. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 7 dni w trybie smartwatch i do 13 godzin w trybie GPS.

Forerunner 245 i Forerunner 245 Music

Modele Forerunner 245 Music i Forerunner 245 mają wbudowaną pamięć, która pomieści do 500 utworów muzycznych i pozwala użytkownikom synchronizować listy odtwarzania z wybranych, wstępnie załadowanych usług strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Spotify i Deezer.

Oba modele wyposażone zostały też w narzędzia umożliwiające monitorowanie wydajności, takie jak pomiar pułapu tlenowego, stan wytrenowania, sugerowany czas regeneracji oraz wskazania efektu treningu aerobowego i beztlenowego. Po sparowaniu z czujnikiem Running Dynamics Pod lub paskiem do pomiaru tętna, możliwe jest uzyskanie informacji na temat sześciu dodatkowych parametrów związanych z dynamiką biegu. Forerunner 245 i Forerunner 245 Music wyposażone zostały także w nadgarstkowy czujnik Pulse Ox, który mierzy poziom saturacji krwi.

Te modele oferują do 7 dni pracy na baterii w trybie smartwatch, do 24 godzin w trybie GPS i do 6 godzin w trybie GPS z muzyką.

Forerunner 945

Stworzony dla profesjonalistów model Forerunner 945 to najwyższej klasy smartwatch dla biegaczy i triathlonistów, do którego pamięci wgrać można do 1000 utworów muzycznych lub synchronizować listy odtwarzania z wybranych wstępnie załadowanych z serwisów Spotify i Deezer. Co więcej, w przerwie podczas treningu, można skorzystać z wygodnych płatności zbliżeniowych Garmin Pay.

Aby pomóc sportowcom biegać lepiej, szybciej i bardziej efektywnie Forerunner 945 wyposażony został w kluczowe narzędzia do monitorowania obciążenia treningowego. Poszczególne treningi podzielone są na kategorie, w oparciu o strukturę aktywności i intensywności wysiłku. Po sparowaniu z czujnikiem Running Dynamics Pod lub paskiem do pomiaru tętna, można jeszcze głębiej prześledzić swój trening. Co więcej, Forerunner 945 również wyposażony jest w czujnik Pulse Ox, który mierzy poziom saturacji krwi.

Ten model działa do 2 tygodni na jednym ładowaniu baterii w trybie smartwatch, do 36 godzin w trybie GPS i do 10 godzin w trybie GPS z muzyką.

To który model wybieracie? ;)

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Garmin prezentuje kolekcję MARQ – serię luksusowych zegarków specjalistycznych

J.G. / MAT. PRASOWE

sznyt tygodnia

najnowsze