Stylowa DJ-ka Alix Brown została gwiazdą kampanii &Other Stories

Stylowa DJ-ka Alix Brown została gwiazdą kampanii &Other Stories

Marka & Other Stories postanowiła wejść w rok 2019 w stylu lat 70. W nowej kampanii wystąpiła DJ-ka i muza świata mody – Alix Brown. Wybór takiej bohaterki sesji zdjęciowej nie był przypadkowy. Brown ma słabość do stylu z lat 60. i 70. – zarówno w muzyce, jak i w modzie. Posiada też wyjątkowy talent do nadawania retro klimatom współczesnego charakteru. O swoich modowych i muzycznych inspiracjach opowiedziała w przerwach między zdjęciami. 

Opisz swój styl jednym zdaniem.

Catherine Deneuve w „Piękności Dnia” plus Patty He-arst na koncercie Can.

Co najczęściej masz na sobie?

Lubię nosić wyszukaną apaszkę i perfumy „Fracas” Roberta Piguet’a.

Masz słabość do krawiectwa lat 60. i 70. Co w tych czasach tak Cię inspiruje?

Ludzie tworzyli wtedy świat, który wydaje mi się przyjemny do życia i słuchania. Świat, w którym mu-zyka i moda szły ze sobą w parze. Nie nosiło się rzeczy, które po prostu były na czasie. Ubierano się tak, by wyrażać siebie. Jeśli dziewczyna w la-tach 60. zakładała miniówkę, to pewnie wybierała się na koncert Rolling Stonesów. Teraz ludzie noszą koszulki zespołów, o których istnieniu nie mają po-jęcia. W latach 70. byłoby to niemożliwe.

Jak ubierać się w stylu retro, by wyglądać i czuć się nowocześnie?

Łączyć stare z nowym. Nigdy nie ubieram się całko-wicie w vintage.

Co sądzisz o ubraniach, które masz na sobie w sesji & Other Stories?

Uwielbiam je, to dokładnie moja bajka – marzył mi się taki kombinezon! Przyda mi się też biały T-shirt, ten z kolekcji przypomina idealny vintage.

Co podziwiasz w innych kobietach?

Uwielbiam takie, które wyglądają na pewne siebie i czują się swobodnie w tym, co mają na sobie. Przede wszystkim cenię jednak kobiety, które nie biorą siebie zbyt serio.

Jakie utwory ukształtowały twój gust muzyczny?

To cała mieszanka muzyki z różnych lat: Iggy Pop - Lust For Life / The Idiot, David Bowie - Station to Station, Velvet Underground - S/T, Rolling Stones - Satanic Majesties Request The Kinks - Great Lost Kinks Album Big Star - #1 Record, Ike & Tina Turner - Working Together, The Seeds - S/T, Dead Kennedys - Give Me Convenience or Give Me Death, Generation X - S/T, Can – Soundtracks, Joe Meek - I Hear a New World, Shocking Blue - Scorpio’s Dance, Bauhaus - In a Flat Field.

Na co w 2019 roku czekasz najbardziej?

Na podróże po świecie, nową muzykę, na występy jako DJ-ka i przygotowanie składanek dla różnych marek i hoteli. Pracuję teraz nad projektem z kumplem Jaie’em Gonzalezem – wykorzystujemy w naszych mixach muzykę, na którą trafiamy w podróży. Nie mogę się doczekać perełek, które odnajdę. Cieszę się też na dalszy ciąg mojej współpracy z GrandLife Hotels, dla których przygotowuję playlisty dla ho-teli Soho Grand i Roxy. Urządzam tam też imprezy i wydarzenia specjalne, a nawet planuję seanse w ich kinie!

źródło: materiały prasowe