Jak wydać milion złotych bez kupowania materialnych rzeczy?

Jak wydać milion złotych bez kupowania materialnych rzeczy?

Każdy z nas na pewno słyszał w swoim życiu pytanie: „co byś zrobił gdybyś miał milion złotych?”. Większość z nas ma w głowie gotową odpowiedź. Wolny milion to okazja do spełnienia kilku marzeń, ale czy zawsze muszą być one materialne? Postanowiliśmy sprawdzić, w jaki sposób można wydać siedmiocyfrową sumę nie nabywając tak naprawdę niczego trwałego. No, może za wyjątkiem wspomnień na całe życie.

Modne lofty, superszybkie samochody, luksusowe zegarki i torebki to nic w porównaniu z tym, na co my proponujemy wydać milion złotych. W naszym zestawieniu chodzi przede wszystkim o kupowanie doświadczeń, które gwarantują niezapomniane przygody. Pomyślcie tylko o tych wspomnieniach i barwnych opowieściach, które będziecie mogli opowiadać przez lata rodzinie i przyjaciołom.

Jeżeli czujesz, że masz w sobie podróżniczego bakcyla i chcesz od życia czegoś więcej, sprawdź, jak wydać milion złotych na niezapomniane przygody.

Lot na granicę kosmosu – 96 000 złotych

Lot na granicę kosmosu w legendarnym MiG-29 Fulcrum to jedna z najbardziej odważnych i oryginalnych przygód, jakie możesz sobie zafundować. MiG-29 to legenda w świecie lotnictwa wojskowego i najbardziej znany rosyjski myśliwiec. O jego pilotowaniu marzy wielu, a ty nie dość, że wsiądziesz do takiej maszyny, to jeszcze polecisz w niej na skraj stratosfery.

Co zawiera cena? Przede wszystkim 50 minut czystej zabawy i skoków adrenaliny. Samolot leci z prędkością ponaddźwiękową na wysokość 21 km ponad poziomem morza. Z tej perspektywy podziwiać można krzywiznę Ziemi i ogrom kosmosu. Podczas lotu pilot wykona też manewry bojowe, takie jak pętle, zwroty bojowe, nurkowanie, czy niskie przeloty nad ziemią, które sprawią, że ciało zostanie poddane siłom potężnych silników odrzutowych MiGa oraz przeciążeniom nawet do 9 G. Przygoda rozpoczyna się w Rosji na lotnisku SOKOL nieopodal Niżnego Novogrodu. Opcja all-inclusive zakłada transfer limuzyną z hotelu do bazy, sprawdzenie stanu zdrowia przed lotem, szczegółowe omówienie samolotu, jego urządzeń i systemów, zapewniony transport po ogromnej bazie wojskowej, certyfikat odbycia lotu oraz opcjonalnie wideo i relacja zdjęciowa, łącznie ze spersonalizowaną stroną internetową.

Lot zarezerwujecie tutaj.

Wycieczka dookoła świata – 282 000 złotych

Spełnianie marzeń nie mogłoby się obyć bez wycieczki dookoła świata. Wiele osób marzy o tym, żeby rzucić wszystko i na rok wyjechać w pełną przygód podróż do najdalszych zakątków naszej planety. Samodzielna organizacja takiej wyprawy może przysporzyć sporych problemów i w rezultacie zniechęcić do jej odbycia, dlatego biuro podróży Intrepid Travel zaplanuje wszystko za was. Przez 365 dni będziecie zwiedzać, świetnie się bawić i kolekcjonować wspomnienia.

Podróż rozpoczyna się Bangkoku, a kończy w Buenos Aires. Po drodze odwiedzicie w sumie 34 kraje na 5 kontynentach i zjecie ponad 200 śniadań. Warto podkreślić, że firma koncentruje się na przygodowych aspekcie wyprawy, dlatego za tę cenę nie spodziewajcie się noclegów w luksusowych hotelach i posiłków w drogich restauracjach.

Wycieczkę zarezerwujecie tutaj.

Skok ze spadochronem na wysokości Mount Everestu - 132 000 złotych

Macie ochotę na coś bardziej ekstremalnego? Proponujemy skok ze spadochronem w towarzystwie najsłynniejszego ośmiotysięcznika świata. Jak wygląda taka zuchwała przygoda? Samolot wznosi się na wysokość równą wysokości Mount Everestu (8 848 m), a ty – jeżeli jeszcze nie zatrzymała ci się akcja serca – skaczesz (w tandemie) i podziwiasz monumentalne piękno najwyższego szczytu ziemi i otaczającego go pasma Himalajów. Na tak ekstremalny skok mogą sobie pozwolić tylko ci, którzy wykażą się ogromną odwagą. Wspominaliśmy już, że nie ma gwarancji powrotu na ziemię w jednym kawałku?

Skok zarezerwujecie tutaj.

Lot z Nowego Jorku do Mumbaju w Etihad Airways Residence - 142 000 złotych

Nie wszyscy są zwolennikami ekstremalnych przeżyć, dlatego na naszej liście znalazła się iście królewska propozycja. Jeżeli marzy wam się odbycie podróży w lusksusie przez duże „L”, kabina stworzona przez linie lotnicze Etihad Airways spełni wszystkie wasze wyobrażenia o komfortowym locie.

W cenie biletu w jedną stronę (!) dostajemy do dyspozycji prywatne studio ze wszystkimi udogodnieniami, o jakich można marzyć podczas rejsu na wysokości 11 kilometrów nad powierzchnią ziemi. Nie bez powodu kabina została nazywana "penthouse in the sky". Ten prywatny trzypokojowy apartament oferuje lożę, salon ze skórzaną kanapą, 32-calowym telewizorem z płaskim ekranem i stołem, luksusową łazienką oraz sypialnią z podwójnym łóżkiem i 27-calowym telewizorem. Do dyspozycji pasażera jest także osobistym concierge. W takich warunkach przelot między Nowym Jorkiem a Mumbajem na pewno nie będzie się dłużył.

Podróż Koleją Transsyberyjską Golden Eagle - 282 000 złotych

Wiele osób wciąż lubi podróżować pociągami. Są tańsze niż samoloty i bezpieczniejsze niż samochody. Taka zwykła podróż koleją może być przyjemna i praktyczna, jednak rzadko myśli się o tej formie transportu, jak o szansie na przeżycie przygody. Wyjątkiem jest oczywiście Kolej Transsyberyjska. Trasa łączy Moskwę i Władywostok na odcinku ponad 9000 km, a podróż trwa aż 6 dni.

Aby uczynić fascynującą podróż przez Rosję jeszcze bardziej atrakcyjną, Kolej Transsyberyjska oferuje przejazd w pociągu Golden Eagle’s Imperial Suite. W luksusowej wersji pociągu czekają na pasażerów wszelkie udogodnienia i atrakcje. Można na przykład zażyczyć sobie postój w Ułan Bator, stolicy Mongolii. Spodziewajcie się ekstrawagancji, standardu rodem z pięciogwiazdkowych hoteli, wykwintnych drinków, wycieczek z przewodnikiem, całodobowej obsługi i niezapomnianych wspomnień z podróży swojego życia.

Bilet zarezerwujecie tutaj.

 

Zobacz też:

Bajeczne miejsca i luksusowe warunki. Oto 5 najdroższych hoteli na świecie

6 nowych podróżniczych trendów na 2019 rok

Freeride, czyli które trasy w Alpach są najlepsze do jazdy po czystym puchu?

tekst: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze