Rosyjska telewizja stworzyła materiał o robocie, który okazał się być człowiekiem

Rosyjska telewizja stworzyła materiał o robocie, który okazał się być człowiekiem

Okazuje się, że rządowych metod manipulowania ludźmi jest w Rosji bardzo wiele. Jedną z nich jest chociażby przekonywanie o tym, na jak wysokim poziomie znajduje się obecnie rosyjska technologia. Efekt zaskoczył wszystkich.

Telewizja Rossija24, podczas swojej relacji z tamtejszego forum poświęconego robotyce, postanowiła podkreślić postęp technologiczny rosyjskich inżynierów. W tym celu przed kamery zaproszono Borisa - jak twierdził zapowiadający - "najbardziej zaawansowanego robota na świecie", który zatańczył wraz z prowadzącymi krótki układ choreograficzny.

- Mimo że nauczył się tańczyć kilkanaście minut temu, już radzi sobie lepiej niż niejeden tancerz - słyszymy na stworzonej i wyemitowanej relacji.

Jakie było jednak zdziwienie widzów, gdy okazało się, że robot jest tak naprawdę kostiumem, w którym ukrywa się człowiek. Telewizyjna intryga została zdemaskowana, gdy na jednym z ujęć zauważono wcięcie w kostiumie, z którego wystawał kawałek ludzkiej szyi. Później dodatkowo opublikowano w sieci zdjęcie tancerza, który przebiera się w strój wart 3 tys. dolarów (za publikacją stała agencja opozycjonisty Michaiła Chodorkowskiego).

Po ujawnieniu manipulacji na stronie forum pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym winą obarczono osoby odpowiedzialne za materiał telewizyjny na antenie Rossija24. Podobno nikt nie miał intencji okłamywać widzów.

fot. główne - agencja MBK

Zobacz też:
Futurystyczna kolekcja Diora inspirowana wyglądem robotów
Ten ścigający słońce robot sam zaopiekuje się twoją rośliną

źródło: the guardian, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze