Columbia Sportswear wypuszcza odświeżoną wersję kurtki, którą ekipa “Gwiezdnych Wojen” nosiła na planie filmu

Columbia Sportswear wypuszcza odświeżoną wersję kurtki, którą ekipa "Gwiezdnych Wojen" nosiła na planie filmu

W sezonie zimowym Columbia Sportswear postanowiła przenieść swoich klientów do odległej galaktyki. Marka stworzyła bowiem odświeżoną wersję kurtki, którą ekipa i obsada piątej części "Gwiezdnych Wojen" nosiła na planie filmu.

Sceny z "Imperium Kontratakuje", rozgrywające się na planecie Hoth były kręcone w Norwegii przy minusowych temperaturach. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, długie godziny spędzane na planie filmowym nie należały do przyjemnych. Członkowie obsady i ekipy filmowej musieli zatem mieć zapewnione odpowiednie okrycie wierzchnie, aby móc wykonywać swoje obowiązki. Niezawodna okazała się niebieska parka, która zatrzymywała ciepło tak samo dobrze jak futro Chewbacci. Teraz marka Columbia Sportswear chce zaoferować swoim klientom ochronę przed mrozem na podobnym poziomie.

Ta limitowana edycja kurtki Star Wars Empire Crew Parkas, zainspirowana oryginalnymi kurtkami obsady i ekipy "Gwiezdnych Wojen", wyposażona jest w podszewkę termiczną "Omni-Heat", wodoodporną powłokę, warstwę izolacyjną o masie 200g i oddychającą powłokę. Na podszewce wyszyte zostały współrzędne geograficzne odpowiadające miejscu filmowania scen, z kolei na klapach z przodu umieszczono wszywkę przedstawiającą hełm Dartha Vadera otoczony płomieniami. Po przeciwnej stronie widoczny jest napis "Crew". Kupując kurtkę można poprosić o personalizację - dzięki temu na kieszeni na klatce piersiowej znajdzie się nasze nazwisko.

Do sprzedaży trafi około 2000 egzemplarzy parki, z czego 30 z nich zostanie podpisanych przez samego Luke'a Skywalkera, czyli Marka Hamilla. Jeśli chcielibyście nabyć kurtkę z autografem aktora, zakup będzie was kosztował 1980 dolarów. Zysk ze sprzedaży podpisanych parek zasili konto fundacji charytatywnej. Za "zwykły" egzemplarz trzeba zapłacić 500 dolarów.

Zobacz też:

Oto nowa kolekcja Supreme x The North Face na zimę 2018

Streetwearowa marka BAPE stworzyła kolekcję dla francuskiego klubu piłkarskiego PSG

źródło: Hypebeast/ autor: A.K