Premiera sneakersów Nike x Fear Of God coraz bliżej. Oto oficjalne zdjęcia modelu

Premiera sneakersów Nike x Fear Of God coraz bliżej. Oto oficjalne zdjęcia modelu

Po miesiącach podgrzewania atmosfery wokół kolaboracji Nike i hajpowej marki Fear Of God, której projektantem jest Jerry Lorenzo, sneakerheadzi z całego świata dostali w końcu oficjalne zdjęcia modelu nazwanego Nike Fear Of God 1. Jest to zupełnie nowy model w ofercie amerykańskiego giganta, który bez dwóch zdań stanie się łakomym kąskiem dla wszystkich kolekcjonerów sportowych butów.

Lorenzo pracował nad stworzeniem sylwetki butów z Leo Changiem, starszym projektantem obuwia w Nike Basketball. Dzięki temu wizja założyciela Fear Of God mogła się ziścić w postaci świetnie wyprofilowanych butów, w których bez obaw można wyjść na boisko do kosza.

"To jest but, na który powinno się patrzeć tylko przez pryzmat emocji, które czuje dzieciak, kiedy po raz pierwszy je widzi - bez względu na to, co wtedy czuje. Żyjemy w czasach, kiedy obrazy zalewają nas z lewej i prawej strony, a zdjęcia produktów wyciekają do sieci bez refleksji i emocjonalnego przywiązania. Moim celem jest wywołanie ciarek, bez względu na to, czy dzieciak widzi buty po raz pierwszy u Bena Simmonsa wchodzącego do areny, czy u jego ulubionych zawodników na boisku" - powiedział Lorenzo.

Lorenzo dostał niepowtarzalną szansę zaprojektowania swojego własnego modelu, sygnowanego logo Fear Of God i Swooshem, jednak w swoich inspiracjach nie odbiegł zbyt daleko od oryginalnego stylu Nike. Wskazuje na to chociażby podłużne "okienko" w dolnej części podeszwy, przypominające to z modelu Air Max 180. Sznurowanie z kolei, to ukłon w stronę modelu Huarache Light.

Nike Fear Of God 1 mają wyjść w dwóch kolorystykach: czarno-białej i w kolorze kości słoniowej. Na swoim Instagramie Lorenzo zaprezentował też żółty wariant kolorystyczny, ale na razie nie wiadomo czy trafi on do regularnej sprzedaży. Cena butów to około 395 dolarów. W sklepach Nike i na stronie Fear Of God pojawią się 15 grudnia.

Tymczasem możecie obejrzeć wnikliwy i inspirujący wywiad z Jerrym Lorenzo dla magazynu Complex. Projektant usiadł na przeciwko Johna Mayera (który też ma na koncie swój własny model Air Maxów ) i Joe La Pumy, żeby dyskutować o tym ile kosztowała go współpraca z Nike oraz czym jest dla niego tworzenie ubrań, które chcą nosić wszyscy.

Zobacz też:

Cyfryzacja i personalizacja. Nike otworzyło House of Innovation 000 i wypuściło specjalną kolekcję

Nike przekształciło stary kościół w boisko do koszykówki dla młodzieży z Chicago

Kapcie-sneakersy od Nike i Kendricka Lamara to idealny gadżet dla maniaków sportowych butów

źródło: Complex/Nike/ autor: A.K