Kostka lodu za 25 zł? Ta firma produkuje luksusowy lód do drinków

Kostka lodu za 25 zł? Ta firma produkuje luksusowy lód do drinków

Kalifornijska firma Glace Luxury zajmuje się produkcją najwyższej jakości lodu dla wymagających amatorów schłodzonych drinków drinków. To co je wyróżnia to przede wszystkim cena - za 50 sztuk kostek musimy zapłacić 1300 zł. Jednak gdy dowiemy się o charakterystyce tego produktu, a także intencji producenta, ta stawka zaczyna być nieco bardziej zrozumiała.

Przede wszystkim Glace Luxury inspiruje się postacią Fredrica Tudora zwanego “lodowym magnatem”, który 200 lat temu zbił niesamowitą fortunę transportując lód z Nowej Anglii do gorących Indii czy Brazylii. Jego lód był ekskluzywnym produktem dla najbogatszych, którzy dodawali go do swoich trunków i innych napojów.

Założyciele marki postanowili stworzyć lód dla najbogatszych na miarę naszych czasów - jest przeznaczony dla konsumentów delektujących się najlepszymi alkoholami, których smak wstyd byłoby niszczyć przez zamrożoną wodę z kranu, czy butelki.

Kostki Glace Luxury są krystalicznie przezroczyste, wyprodukowane z oczyszczonej wody i zapakowane w specjalne woreczki, które nie powodują sklejania oraz ograniczają ekspozycję na zapachy innych przechowywanych w zamrażarce produktów.

Według producenta idealnie pasują do alkoholi premium - zarówno pod względem designu (idealnie okrągły lód może zrobić wrażenie w szklance z whisky), jak i smaku.

Zobacz też:
8 najlepszych adwentowych kalendarzy z alkoholem

źródło: F5, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze