Studio projektowe Foster + Partners chce zbudować 305-metrową wieżę widokową dla Londynu

Studio projektowe Foster + Partners chce zbudować 305-metrową wieżę widokową dla Londynu

Być może już wkrótce The Tulip będzie nowym najwyższym budynkiem w Londynie. Zobaczcie wizualizacje tego obiecującego projektu.

Jedna z najbardziej znanych pracowni architektonicznych na świecie, czyli Foster + Partners, przedstawiła władzom Londynu projekt wieży turystycznej. The Tulip ma mierzyć ponad 305 metrów, dzięki czemu stanie się najwyższą konstrukcją w stolicy Anglii.

Nazwa projektu odnosi się bezpośrednio do kształtu budynku - górna część będzie przypominała kielich kwiatu, którego płatki będą stworzone z przeszklonych pomieszczeń. To właśnie z nich będzie można podziwiać panoramę Londynu.

Architekcie chcą wprowadzić również ciekawą innowację - szklane, kuliste gondole, które będą poruszać się po konstrukcji wieży na zasadzie gondoli znanych (tak jak w London Eye). Na szczycie wieży oczywiście powstanie restauracja z widokiem na miasto.

Gdzie dokładnie będzie się znajdować? Architekci wybrali centralną części biznesowej części Londynu – The City. Budynek będzie sąsiadować z charakterystycznym 30 St Mary Axe, znanym także jako Gherkin (również zaprojektowany przez Foster + Partners).

Zobacz też:

Studio Foster + Partners zaprojektowało wieżowiec przyszłości dla firmy DJI, po którym latają drony

Jak wyglądają wakacje 83-letniego Normana Fostera - supergwiazdy architektury? Są totalnie “instagramowe”

źródło: Dezeen, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze