Netflix łączy siły z BBC i Davidem Attenborough. Powstanie serial dokumentalny “Our Planet”

Netflix łączy siły z BBC i Davidem Attenborough. Powstanie serial dokumentalny "Our Planet"

Wydaje się, że ogromna popularność filmów dokumentalnych BBC "Blue Planet" i "Planet Earth", których narratorem jest słynny, angielski przyrodnik Sir David Attenborough, nie umknęła uwadze Netflixa. Serwis znany jest ze swoich świetnych serialowych produkcji i imponującej biblioteki filmów dokumentalnych, jednak do tej pory rzadko mogliśmy oglądać dokumenty produkowane bezpośrednio przez Netflix (jedną z naszych ulubionych pozycji jest serial "Abstrakt"). Wiosną 2019 roku wszystko może się zmienić, bowiem najpopularniejszy serwis streamingowy świata połączył siły ze specjalistami od tworzenia genialnych dokumentów przyrodniczych.

Do współpracy nad ośmioodcinkowym dokumentem "Our Planet", Netflix zaprosił Alastaira Fothergilla - reżysera i producenta wykonawczego wspomnianych wcześniej programów BBC - oraz Sir Davida Attenborough, który naturalnie znów użyczy swojego nobliwego głosu, by opowiadać o cudach natury.

Produkcja "Our Planet" została stworzona we współpracy z World Wildlife Fund. Serial ma pojawić się wyłącznie na Netflixie 5 kwietnia 2019 roku.

Netflix nie zwalnia tempa i przygotowuje dla fanów seriali nowe produkcje na nadchodzące miesiące. Już 30 listopada zadebiutuje pierwsza polska produkcja Netflixa zatytułowana "1983", a niebawem przekonamy się jak serwis zinterpretował kultową sagę Andrzeja Sapkowskiego. Tymczasem możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia Henry'ego Cavilla w roli Wiedźmina.

źródło: Netflix/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze