Wybrano najlepsze zdjęcia podróżnicze w konkursie Siena International Photo Awards

Wybrano najlepsze zdjęcia podróżnicze w konkursie Siena International Photo Awards

Wzruszające i zachwycające swoim pięknem. Tak prezentują się fotografie stworzone przez laureatów konkursu, który wyłonił najlepsze kadry z całego świata. Wśród nich są dwa polskie zdjęcia - Bartłomieja Jureckiego i Mariusza Potockiego.

To dopiero czwarta edycja konkursu Siena International Photo Awards, a już wydarzenie urosło do rangi jednego z bardziej prestiżowych i popularnych konkursów fotografii podróżniczej. Zgłaszane na niego zdjęcia mają pokazywać  piękno cudów natury, ale też problemy współczesnego świata. Tylko w tym roku nadesłanych zostało ponad 48 tys. zdjęć 156 krajów.

>W tym roku główna nagroda powędrowała do K M Asada - niezależnego fotografa dokumentalnego i dziennikarza, który współpracuje z agencjami Zuma Press i Getty Images. Jego praca "Ofiara wojny" to poruszający portret dziewczynki ze społeczności Rohingya, czyli muzułmańskiej mniejszości etnicznej.

- Asmat Ara (sportretowana dziewczynka) jest w wyraźnej traumie po przemocy, która miała miejsce w Birmie 6 września 2017 roku. Poprzedniej nocy wraz z rodziną weszła do obozu dla uchodźców Tenkhali Rohingya. Według UNHCR ponad 64000 uchodźców Rohingya uciekło z Mjanmy od 25 sierpnia 2017 roku. Większość z nich próbuje przekroczyć granicę, aby dotrzeć do Bangladeszu - komentuje Asad, fotograf roku SIPA.

„Battle Victim” K M Asad

Zobaczcie pozostałe wyróżnione w konkursie prace. Wśród nich są zdjęcia Polaków - praca "Travellers" Mariusza Potockiego, który zajął III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ i Bartłomieja Jureckiego za zdjęcie „Redyk“ (wyróżnienie w kategorii „Journeys & Adventures“).

“Kid with Hand Crafts” David Nam Lip Lee

“Migration” Khalid Alsabt

„Colours of Joy” Noor Ahmed

„Polar Trout” Audun Rikardsen

„Henningsvær Football Field” Misha De-Stroyev

„Facing Reality” Amos Nachoum

„Cosmic Wildflowers” Marcio Cabral

“Floating Market” Sina Falker

“Hanging in the Primary Forest” Marco Gaiotti

“El Calbuco” Francisco Negroni

„Snowy Owl” Andrew McLachlan

“Toy Houses” Fyodor Savintsev

“On Guard” Riksa Dewantara

„The Road of Fortune” Sian Koi Kua

“Runner” Marcel van Balken

"Travelers" Mariusz Potocki

„Redyk” Bartłomiej Jurecki

źródło: fotopolis.pl, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze