W Nowym Jorku otworzy się Nutella Cafe. W menu m.in. bagietka ze słynnym kremem i orzechami

W Nowym Jorku otworzy się Nutella Cafe. W menu m.in. bagietka ze słynnym kremem i orzechami

To już druga kawiarnia producenta najsłynniejszego czekoladowego kremu. Sprawdźcie, co jeszcze będzie można tam zjeść.

W Polsce mamy wielu miłośników czekolady Wedla, dla których powstała nawet "praca marzeń" (tester wyrobów), ale jeśli mielibyśmy szukać najbardziej uwielbianej czekolady na całym świecie to byłby to prawdopodobnie krem Nutella. Dla nich też marka też przygotowała nie lada atrakcję - już 14 listopada przy ulicy 116 University Place w Nowym Jorku, otwiera się Nutella Cafe, czyli pierwsze tego typu miejsce w amerykańskiej metropolii i druga w historii kawiarnia pod szyldem Nutelli.

Pierwsza Nutella Cafe została otwarta rok temu w Chicago i szybko podbiła serca miłośników słodyczy. Nic dziwnego - poza kawą, można tam zamówić wiele przekąsek, których głównym składnikiem jest pyszny czekoladowo-orzechowy krem. Ale nie tylko, bo w tym miejscu są serwowane także wytrawne dania. A co będzie można zjeść w nowojorskim punkcie?

Nutella Cafe w Chicago
Nutella Cafe w Chicago

Jak informuje serwis BuzzFeed, Nutella Cafe New York będzie można zjeść m.in. brioche z lodami o smaku Nutelli (w cenie 8,95 dolarów), panzanella polaną Nutellą (10,95 dolarów), czy bagietka z Nutellą i orzechami włoskimi (6,95 dolarów). 

- Naprawdę wierzymy, że nie ma nic lepszego niż smak orzechów laskowych Nutelli. Wiemy też, że wielu naszych klientów myśli tak samo, o czym świadczy ich pozytywna reakcja po otwarciu naszej kawiarni w Chicago. Chcemy to kontynuować i podkreślać wszechstronność naszego produktu - opowiada Rick Fossali, wiceprezes ds. operacji, Nutella Cafe.

Panzanella polaną Nutellą
Bagietka z Nutellą i orzechami włoskimi

Poza tymi smakołykami, w nowojorskiej Nutella Cafe na pewno dostaniemy jeszcze wiele innych dań, których składnikiem jest kremowy smakołyk (m.in. rogaliki, jogurty, płatki owsiane). Ale nie tylko - tak jak w oddziale w Chicago możemy się spodziewać wytrawnych pozycji (np. panini z szynką i serem Gruyere), albo takich, które przypadną do gustu osobom nie mającym ochoty na przekąskę z Nutellą (np. wafelki z Liège).

Patrząc na menu w Chicago już rozmarzyliśmy się o nowych wariacjach kulinarnych z użyciem Nutelli, które jeszcze mogą powstać. Wszyscy Nutellożercy łącznie się i jedźcie na otwarcie tego niezwykłego miejsca.

Naleśniki z Nutellą w Nutella Cafe w Chicago
Owsianka w Nutella Cafe w Chicago
Brown Butter Cake w Nutella Cafe w Chicago
Nutella Cafe w Chicago

źródło: Noizz, Buzz Feed, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze