BMW zaprezentowało nowego kabrioleta serii 8

BMW zaprezentowało nowego kabrioleta serii 8

Czy premiera auta bez dachu w połowie jesieni powinna dziwić? Absolutnie nie! Fani serii 8 BMW będą mieli na co czekać do wiosny przyszłego roku. Smukły kabriolet pojawi się w sprzedaży w marcu 2019 roku, jednak zamówienia na pierwsze egzemplarze ruszą lada chwila.

Pięć miesięcy po premierze sportowego i luksusowego czteroosobowego coupe, BMW postanowiło wypuścić w świat wersję cabrio. Publiczny debiut samochodu ma się odbyć na zbliżających się targach LA Auto Show. Pod względem designu kabriolet jest prawie identyczny jak jego starszy brat w wersji coupe, z tą różnicą, że nowy dodatek do oferty bawarskiej marki posiada składany dach wykonany z tkaniny.

BMW twierdzi, że dach z tkaniny oferuje doskonałą izolację dźwiękową i można go otworzyć lub zamknąć w 15 sekund, przy prędkości do 50 km/h. Wystarczy wcisnąć przycisk, bowiem wszystko na pokładzie cabrio sterowane jest elektrycznie, a schowany w tylnej części dach rozłoży błyskawicznie, a po złożeniu nie będzie rzucał się w oczy, dzięki szwom pasującym do deski rozdzielczej i paneli drzwi. Osłona przeciwwiatrowa między przednimi a tylnymi siedzeniami jest dostępna w standardowym wyposażeniu, natomiast nawiew ciepłego powietrza na szyję i dmuchawy powietrza w fotelach są dostępne jako opcjonalne dodatki.

 

Ważące 2 tony auto będzie dostępne z dwoma wariantami silnika. M850i dostanie 4,4-litrową, 8-cylindrową benzynową jednostkę o mocy 530 koni mechanicznych, a model 840d napędzany będzie rzędowym, 6-cylindrowym, 3-litrowym dieslem generującym 320 koni mechanicznych. Pierwsza opcja ma przyspieszać do 100 km/h w 3,9 sekundy, natomiast diesel będzie potrzebował dodatkowych 1,3 sekundy. Maksymalna prędkość w obu wariantach wyniesie 250 km/h. Wersja cabrio jest też cięższa od coupe o prawie 100 kilogramów, przez co jest wolniejsza od swojego poprzednika.

Nie znamy jeszcze polskich cen Cabrio Series 8, natomiast w Stanach Zjednoczonych, gdzie dostępna będzie tylko opcja z silnikiem benzynowym, jego cena ma wynieść 121 400 dolarów. Możemy się zatem spodziewać, że za dobrze wyposażoną wersję kabrioletu od BMW będziemy musieli zapłacić co najmniej 500 tysięcy złotych.

źródło: Autocar.co.uk/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze