Oto ekologiczna kawiarnia Starbucks zbudowana z kontenerów

Oto ekologiczna kawiarnia Starbucks zbudowana z kontenerów

Niedawno pisaliśmy o tym, że Starbucks otworzył swoją pierwszą kawiarnię w Mediolanie. Przez długi czas Włosi opierali się amerykańskiej sieciówce, jednak biorąc pod uwagę lokalizację, można przypuszczać, że taki ruch wymusili licznie odwiedzający miasto turyści. Historyczny lokal we Włoszech został od razu okrzyknięty najpiękniejszym w dorobku firmy. Kolejny projekt Starbucksa może zatem zaskoczyć tych, którzy zachwycili się designerskimi wnętrzami kawiarni przy Via Cordusio.

Za projekt nowego lokalu znajdującego się na Tajwanie odpowiedzialna jest znana japońska firma architektoniczna Kengo Kuma and Associates. Do zbudowania lokalu użyto kontenerów, które są obecnie jednym z silniejszych trendów w architekturze. Minimalistyczny obiekt inspirowany jest chińskim budownictwem, a ułożenie poszczególnych kontenerów ma umożliwić lepszą ekspozycję na światło słoneczne.

Dwupiętrowy budynek składa się łącznie z 29 kontenerów, które zostały wzmocnione, a następnie pomalowane na biało. Niewątpliwym atutem lokalu jest także widok z okna, który wychodzi na pobliskie pasmo górskie oraz Ocean Spokojny.

Kawiarnia na Tajwanie nie jest jednak nowym przedsięwzięciem Starbucksa. Firma ma już 45 lokali w samych Stanach Zjednoczonych zbudowany właśnie z kontenerów poddanych recyklingowi. Spółka ujawniła też kolejne plany budowy miejsc przyjaznych środowisku, które zamierza wprowadzić w życie do 2025 roku. To kolejny krok na drodze do proekologicznej zmiany - kilka miesięcy temu sieć ogłosiła, że rezygnuje z plastikowych słomek i zastępuje je tzw. kubkami-niekapkami.

źródło: Hypebeast/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze