Fani Harry’ego Pottera nauczą się kodować zaklęcia dzięki magicznemu sprzętowi firmy Kano

Fani Harry'ego Pottera nauczą się kodować zaklęcia dzięki magicznemu sprzętowi firmy Kano

Firma technologiczna Kano stworzyła zestaw do kodowania dla wszystkich fanów Harry'ego Pottera. Rzucanie zaklęć jeszcze nigdy nie było takie proste! Wystarczy chwycić różdżkę, którą użytkownicy mogą zaprogramować do rzucania czarów i wykonać kilka ruchów ręką, które podpatrzyliśmy u Hermiony i spółki.

Zestaw powstał z myślą o dzieciach, ale nie oszukujmy się - pokolenie 20- i 30-latków wychowane na Harrym Potterze na pewno nie odmówi sobie wyśmienitej zabawy. Kto nigdy nie marzył by zostać czarodziejem, używając przedmiotów przypominających różdżkę, ten zasłużył na nazwanie go mugolem.

Tworząc zestaw Kano nawiązało współpracę z Warner Bros Consumer Products. Zabawka pozwala dzieciom, a także zainteresowanym kodowaniem dorosłym fanom Harry'ego Pottera, zmontować różdżkę według instrukcji krok po kroku, zdecydować, jakie efekty powinny mieć poszczególne magiczne gesty i zaprogramować je, a następnie używać ich do grania w grę z dołączanej aplikacji. Użytkownicy uczą się jak sprawić, by pióra lewitowały, wyczarowują dynię, manipulują płomieniami i sprawdzają każdy możliwy smak Fasolek Bertiego Botta.

Różdżka wypełniona jest elektroniką. Wśród urządzeń znajduje się żyroskop, akcelerometr i magnetometr, które razem pozwalają na rozpoznanie nawet najsubtelniejszej różnicy w ruchu ręki. Dzięki temu czarodzieje mają pewność, że ich zaklęcia odniosą pożądany efekt. Konstrukcja plastikowej różdżki była udoskonalona przez długi czas, a w trakcie pracy nad nią powstało ponad 100 różnych makiet i modeli. Projektanci Kano nie chcieli, aby różdżka przypominała tę z filmów. Jej minimalistyczny design sprawia, że każdy użytkownik może nadać jej swój własny charakter.

Projekt spełnia dwie misje. Po pierwsze pokazuje, że kodowanie jest dla wszystkich i może być doskonałą zabawą. Dzięki temu być może więcej młodych ludzi zdecyduje się na wybranie kariery w branży IT. Po drugie Kano w swoich działaniach zwraca uwagę na problem recyklingu elektrośmieci.

"Częścią naszej misji jest tworzenie elektroniki, którą można rozłożyć na części. Użytkownik buduje sprzęt i rozumie, co się w nim znajduje. Musieliśmy spróbować znaleźć sposób na zbudowanie różdżki bez kleju, bez żadnych śrub. Tak samo jest w przypadku wszystkich naszych produktów - jeśli w pewnym momencie skończysz bawić się zestawem i masz ochotę zrobić coś innego z technologią w środku, masz taką możliwość. W tym przypadku możesz potencjalnie zrobić własną różdżkę z drewna lub cokolwiek chcesz i wyjąć rdzeń z naszej różdżki i włożyć go do środka. Można go poddać recyklingowi. To nie są produkty, które używasz przez jakiś czas, a następnie stawiasz na szafie na resztę swojego życia" - powiedział Bruno Schillinger, główny projektant Kano.

W skład zestawów Kano wchodzi czujnik ruchu, tablica pixelowa i oczywiście różdżka, która pozwala na kodowanie przesuwając się wokół kolorowych bloków z informacjami wyświetlanymi na ekranie. Użytkownicy mogą zobaczyć, jak naprawdę wygląda ich kod w JavaScript w widoku podzielonego ekranu.

Zestaw Harry Potter Kano Coding Kit jest kompatybilny z systemem iOS i Android i może być używany zarówno na tabletach, jak i na komputerach. Jest on dostępny do zamówienia w przedsprzedaży na stronie Kano, wysyłka planowana jest już 1 października.

źródło: Dezeen

sznyt tygodnia

najnowsze