Grain Surfboards robi deski surfingowe ze starych beczek po whisky Glenmorangie

Grain Surfboards robi deski surfingowe ze starych beczek po whisky Glenmorangie

Każdy entuzjasta złocistego trunku wie, że aby whisky smakowała wybornie, musi odleżeć swoje w drewnianych beczkach. To one nadają mieszankom wyjątkowego aromatu, tak przyjemnie łechczącego podniebienia koneserów szkockiej. Żywot dębowych beczek w destylarniach musi jednak kiedyś dobiec końca. Co dzieje się z wysłużonymi beczułkami zrobionymi ze szlachetnego drewna? Zamienia się je w deski do surfingu! A przynajmniej taki kierunek obrało Glenmorangie.

 

Destylarnia Glenmorangie weszła we współpracę z Grain Surfboards, by stworzyć kolekcję desek surfingowych wykonanych właśnie z drewna pozyskanego z beczek, w których leżakowała ich whisky. Każda, ręcznie wykonana deska zawiera w sobie dwanaście klepek (prawdopodobnie) przesiąkniętych aromatem trunku.

Rezultat pracy rzemieślników z Grain Surfboards zachwyci nie tylko fanów łapania wysokich fal. Taka deska z powodzeniem może stać się oryginalnym elementem wystroju wnętrza. Naturalne drewno, którego kolory i wzór układają się na każdej desce w inny sposób i perfekcyjne wykonanie to gwarancja absolutnej niepowtarzalności. Nie myślcie jednak, że deska tylko świetnie wygląda. Dąb jest wypolerowany i przygotowany w taki sam sposób, jak drewno, którego używa się przy produkcji klasycznych desek. Śmiało można wypuścić się na głębokie wody i szukać fal godnych takiego sprzętu.

Prace nad wspólnym projektem Glenmorangie i Grain Surfboards trwały ponad rok. Deski będą dostępne w limitowanej edycji, aczkolwiek nie podano dokładnej liczby sztuk. Osoby, które chciałyby zamówić ten unikatowy przedmiot muszą najpierw wpłacić zaliczkę w wysokości 2000 dolarów. Pozostałe 3500 dolarów trzeba zapłacić przy odbiorze.

źródło: Dmarge/ autor: A.K