Tajemnicza eskapada Marcina Dorocińskiego i książki schowane w lasach. Wyjątkowa akcja z okazji polskiej premiery bestsellera

Tajemnicza eskapada Marcina Dorocińskiego i książki schowane w lasach. Wyjątkowa akcja z okazji polskiej premiery bestsellera

Szesnaście miast, szesnaście lasów, a w lasach – szesnaście książek czekających na szczęśliwych znalazców. Kto odnajdzie książkę – wygra wszystkie kryminały i thrillery, jakie wydawnictwo W.A.B. wyda w 2019 roku.

Thriller "Naturalista" został napisany przez magika Andrew Mayne'a, współpracownika Davida Copperfielda. Teraz, prosto z listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych, trafia w zakamarki polskich lasów. Dlaczego?

W ramach akcji promocyjnej egzemplarze książki zostaną ukryte w lasach w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Każda osoba, która odnajdzie specjalnie oznaczony egzemplarz „Naturalisty”, otrzyma od W.A.B. roczny zapas wszystkich kryminałów i thrillerów, jakie ukażą się w 2019 roku nakładem wydawnictwa.

Do wzięcia udziału w tej nietypowej akcji zachęca równie nietypowy, leśny ambasador czytelnictwa Marcin Dorociński.

„Naturalisty” można szukać w polskich lasach od północy w sobotę 15 września. Dla wszystkich odważnych Wydawnictwo W.A.B. podaje współrzędne ukrytych książek (TUTAJ) i mapę miast (TUTAJ).

A o czym jest sama książka? Bohaterem „Naturalisty” jest profesor biologii obliczeniowej Theo Cray. Pewnego dnia w puszczach Montany zostają znalezione zmasakrowane zwłoki jego byłej studentki. Podejrzenia policji padają na niedźwiedzia grizzly... lub samego profesora. Czerpiąc z biologii, antropologii, botaniki, statystyki i algorytmów komputerowych, odkryje, że ofiar może być znacznie więcej. Tylko gdzie podziały się ciała?

źródło: materiały prasowe