Minimalistyczna kawalerka ukryta pod betonowym mostem

Minimalistyczna kawalerka ukryta pod betonowym mostem

Patrząc na ten projekt, formułowanie "mieszkać pod mostem" nabiera nowego znaczenia. Zobaczcie projekt hiszpańskiego architekta Fernanda Abellanasa, który zainstalował pod betonową konstrukcją ukryte studio.

"Kawalerka" architekta powstała zaledwie w ciągu dwóch tygodni, ale jej konstrukcyjna jest bardzo prosta w swoim założeniu. Jako dach i ściany swojej kryjówki wykorzystał betonową infrastrukturę jednego z mostów znajdującego się w Walencji. Dlaczego wybrał właśnie takie miejsce na swoje studio projektowe? Abellanasowi zależało na znalezieniu miejsca, w którym będzie mógł się ukryć przed szalonym tempem życia, jakie narzuca miasto. W jego kryjówce pod mostem może schować się przed cywilizacją i tworzyć w pełnym spokoju.

Jak widzimy na materiale video stworzonym przez portal Dezeen, studio pod mostem jest tak naprawdę ruchomą platformą, która pozwala przemieszczać się między jednym a drugim końcem mostu. Każda ze stron służy innemu celowi - po jednej architekt ma swoją sypialnię, a po drugiej kącik z biurkiem do tworzenia swoich konceptów.

Jest jeszcze jedna rzecz, która przyświecała twórcy w tworzeniu tego miejsca. Architekt postanowił zaadaptować przestrzeń, która pozornie jest bezużyteczna i zapomniana przez ludzi - nikt dotąd w jego kraju nie pomyślał o tym, aby budować swoje mieszkania pod konstrukcją mostów. Oczywiście ten pomysł pozwala jego twórcy zaoszczędzić na zakwaterowaniu, co w przypadku drogiego rynku mieszkaniowego w Hiszpanii ma ogromne znaczenie.

źródło: F5, Dezee,, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze