Jak kupić ekonomiczne auto, które nie straci na wartości? Volkswagen edukuje poprzez program TCO

Jak kupić ekonomiczne auto, które nie straci na wartości? Volkswagen edukuje poprzez program TCO

W dzisiejszych czas zakup samochodu wydaje się być prostszy niż kiedykolwiek. Korzystne ceny, szeroki wybór modeli i liczne salony z fachową obsługą zachęcają do tego, żeby zainwestować w pojazd marzeń. Często jednak dajemy się ponieść fantazji o posiadaniu samochodu, który będzie spełniał nasze wymogi pod względem wizualnym, a pod maską znajdzie się mocny silnik. Najprościej mówiąc, przez nieprzemyślaną decyzję łatwo wpakować się w niepotrzebne koszty, które generuje auto. Ceny paliwa wciąż rosną, podobnie jest z cenami ubezpieczenia. Wybierając samochód nie powinniśmy rezygnować z tego co się nam podoba, ale pamiętajmy, że jednym z  głównych czynników decydujących o wyborze powinny być względy ekonomiczne.

Realia doskonale zna Volkswagen, dlatego niemiecka marka proponuje swoim klientom przeanalizowanie TCO (Total Cost Ownership). Zaglądając do Twojego Centrum Oszczędności dowiemy się na jakie aspekty należy zwrócić uwagę szukając ekonomicznego auta, które po trzech latach utrzyma swoją wartość na rynku.

fot.mat. prasowe Volkswagen

Małe spalanie

Zgodzicie się, że to jeden z kluczowych aspektów jeżeli chodzi o wybór auta? Małe spalanie gwarantuje niższe wydatki na paliwo, które jak wiemy, lubi zaskakiwać cenami. Volkswagen wprowadził oszczędne silniki, dzięki którym przejedziemy dłuższą trasę bez konieczności częstego tankowania. Taki Passat z silnikiem 2.0 TDI o mocy 150 koni mechanicznych pokona aż 1500 km bez odwiedzania stacji benzynowej!

Rzadsze wizyty w serwisie

Wizyty w serwisie są uciążliwe, zajmują czas i często okazuje się, że mechanicy znajdują kilka usterek, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Volkswagen jest pewny swojej jakości, dlatego swoich klientów na pierwszy przegląd zaprasza dopiero po przejechaniu 30 000 km. Mała awaryjność aut sprawia, że oszczędzamy czas i pieniądze.

fot.mat. prasowe Volkswagen

Atrakcyjne pakiety przeglądów

Rzadsze wizyty w serwisie nie oznaczają, że możemy je na stałe wykreślić z naszego kalendarza. Kiedy już czas na zajrzenie pod maskę, VW oferuje korzystne pakiety przeglądów, a także ochronę pogwarancyjną. Wszystko po to, żebyśmy nie dali się zaskoczyć podczas podróży.

Niska rata kredytu

Każdy model Volkswagena może być w zasięgu ręki dzięki korzystnym warunkom kredytowania. Miesięczna rata jest niska, a programy finansowania proste i przejrzyste. W zależności od potrzeb możemy pozwolić sobie na pojemnego T-roca, eleganckiego Passata lub miejskie Polo. W przypadku Passata rata zaczyna się już od 752 złotych.

fot.mat. prasowe Volkswagen

Nieustannie popularny

Volkswagen to marka sama w sobie. Auta opatrzone symbolem VW nie tracą na wartości przez lata i wciąż prowadzą w rankingu najczęściej wyszukiwanych pojazdów w serwisach motoryzacyjnych takich jak Otomoto.pl. Dobrze zainwestowane pieniądze w salonie, zwrócą się gdy będziemy chcieli sprzedać samochód. Volkswagen trzyma swoją wartość, a zwracając uwagę na TCO możemy być pewni, że im drożej sprzedamy samochód, tym mniej będzie nas kosztował przez cały okres użytkowania.

Jeżeli jesteście osobami, które swoje finanse traktują poważnie, koniecznie weźcie pod uwagę powyższe aspekty. Każdemu z nas zależy na kupnie auta, które będzie niezawodne i nie będzie generowało niepotrzebnych kosztów. To prawdziwa sztuka przeanalizować wszystkie czynniki samodzielnie. Na szczęście program TCO znacznie ułatwia to zadanie, bowiem najistotniejsze cechy ekonomicznego auta wysuwają się tu na pierwszy plan. Ważne jest, żebyśmy dokonując zakupu nie sugerowali się jedynie niską ceną w salonie, a brali pod uwagę wszystkie koszty, jakie niesie za sobą eksploatacja auta. Po kilku latach może się bowiem okazać, że tańszy model kosztował nas znacznie więcej niż zakładaliśmy.

sznyt tygodnia

najnowsze