Pożegnajmy Millennial Pink. Oto kolory, które zdominują modę i design w 2020 roku

Pożegnajmy Millennial Pink. Oto kolory, które zdominują modę i design w 2020 roku

Przez ostatnich kilka sezonów wszystko wokół nas było pastelowo różowe. Przyszedł jednak czas na przedstawienie następców tego koloru - "Neo-mint", "Purist Blue", "Cassis", "Cantaloupe" i "Mellow Yellow". Który z nich będzie dominujący?

Londyńska pracownia pracownia WGS co roku prognozuje najmodniejsze kolory, które zdominują social media, ale także branżę modową i projektową. Według jej pracowników rok 2020 zostanie zdominowany przez kolor "Neo-mint", czyli astelowy, neutralny płciowo, świeży odcień zieleni, który idealnie się wpisze nie tylko do świata designu, ale także nauki, technologii. Co ważne, jego chłodny wyraz odpowiada zarówno charakterowi futurystycznemu, jak i związanemu z roślinnością i naturą.

Ale to nie wszystko - londyńskie studio wspólnie z marką Coloro, wyróżnia poza odcieniem "Neo-mint" także inne kolory, które już wkrótce zaczną nas otaczać. Będą to: "Cassis” (stonowany odcień różu, ale zupełnie inny niż Milleniak Pink), „Mellow Yellow” (żółć wpadająca w musztardę), „Cantaloupe” (pomarańcz nawiązująca do koloru jednej z odmian melona) i "Purist Blue" (niebieski lekko wpadający w turkus).

Teraz pozostaje nam czekać i obserwować, czy przewidywania pracowni WGS faktycznie się sprawdzą!

źródło: Dezeen, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze